Repre na Slovensku i podruhé vítězná - tentokrát porazila Maďary ...
17.04.24

Bratři Drozdové nasměrovali české futsalisty k výhře nad Maďarskem

16. 4. 2024

Druhý přípravný zápas ve slovenském Šamoríně sehráli čeští futsalisté v úterý proti Maďarsku. Češi vyhráli bojovný zápas 3:1 díky dvěma trefám Davida Drozda a jedné Tomáše Vnuka.

O poznání vyrovnanější bylo druhé utkání české reprezentace na turnaji v Šamoríně. V páté minutě debutant Chráscina vyšperkoval pozici pro Mikuše, jenž ale trefil pouze nohu maďarského brankáře. O čtyři minuty později se mohli radovat Maďaři, ale Hůla vytáhl skvělý zákrok.

Rábl následně v jedenácté minutě trefil tyčku Hůlovy branky. Na českého brankáře si nepřišel ani Rutail. Radovat se tak mohli na konci patnácté minuty Češi po akci bratrské dvojice Drozdových, kdy se prosadil David Drozd. Poslední slovo v první půli si ale vzali hosté, když se trefil Nagy dvanáct vteřin před přestávkou.

Druhý poločas dlouho žádné větší příležitosti nenabízel. Až ve čtyřiatřicáté minutě šli do vedení Češi po přesně uklízené střele Davida Drozda, který zužitkoval brejk svého bratra Pavla. Na závěr ještě potrestal maďarskou power-play Tomáš Vnuk a Češi si tak připsali druhou výhru.

Maďarsko    vs.  Česko   1:3 (1:1)

Branky: 20. Nagy (Rábl) - 5. D. Drozd (P. Drozd), 34. D. Drozd (P. Drozd), 40. Vnuk (Koudelka). Rozhodčí: Nešněra (CZE) - Joó (HUN). ŽK: Kajtár (HUN), Cabrera (trenér HUN), Szentes-Bíró (HUN), Hadházi (HUN), Rutai (HUN), Patócs (HUN). Diváci: 50.

Maďarsko: Gémesi (Alasztics, Faragó) - Rábl, Rafael, Rutai, Szabó - Hadházi, Lux, Fekete, Patócs, Szentes-Bíró, Szalmás, Bartha, Nagy, Kajtár. Trenér Sergio Mullor Cabrera.

Česko: Hůla (Mykytjuk) - P. Drozd, Koudelka, D. Drozd, Havlín - Holý, Křivánek, Vnuk, Knobloch, Seidler, Chráscina, Maur, Mikuš. Trenér Marek Kopecký.