Dnes je středa 08.05.2024  uživatel nepřihlášen
ČR U21 s Ruskem U21 dvakrát prohrálo ....
20.12.18

Porážka i v odvetě. Místo obratu skóre přišel klíčový gól Rusů

Česká futsalová reprezentace do 21 let odehrála ve středu večer odvetné přípravné utkání s Ruskem. Souboj hostila plzeňská hala Lokomotiva, která nakonec viděla porážku českého celku 2:5.

První minuty patřily českému týmu, jenže v největší šanci Klíma ztroskotal na tyči. Rusové pak ukázali, jak se trestají chyby. Nejprve po rohu Čechů utekl Baluch a otevřel skóre utkání. V 10. minutě pak Rusové využili přečíslení a po zpětné přihrávce Epštejna se radoval Povarov.

Další českou šanci měl opět Klíma, ale v souboji s hostujícím brankářem dopadl stejně jako v prvním případě. V 16. minutě měl obrovskou šanci Křemen, který unikl ruské obraně, ale svůj obstřel brankáře otřel jen o tyč. Novákův pokus hlavou zase vytěsnil gólman Belčikov. Brankáře soupeře nepřekonal ani Křivánek, který to z trestného kopu zkoušel natřikrát. Jednou mu pomohl spoluhráč na brankové čáře.

Střeleckou smůlu Čechů protrhnul ve 24. minutě Klíma, který dorazil do prázdné brány odraženou ránu Křivánka od břevna – 1:2. O minutu později už bylo vyrovnáno. Šarközy se probil přes dva Rusy a tvrdou ranou nedal Belčikovi šanci – 2:2. Na hřišti bylo jen jedno mužstvo.

Češi měli šanci za šancí, jenže místo obratu skóre přišel znovu ruský úder. Ve 32. minutě se pěknou střelou prosadil Vinogradov. Necelé čtyři minuty před koncem utekly Rusové dva na jednoho a Denisov přesným zakončením k tyči zápas rozhodl - 2:4. Pátý gól vstřelil Vinogradov při české power play do prázdné brány.

U21: Česká republika – Rusko 2:5 (0:2)

Branky a nahrávky: 24. Klíma (Křivánek), 25. Šarközy - 8. Baluch, 10. Povarov (Epštejn), 32. Vinogradov, 37. Denisov (Ivanov), 38. Vinogradov.

Sestava ČR: Hůla (12. ®ežulka) – Klíma, Zajíček, Buchta, Sznapka, Křivánek, Šarközy, Künstner, Novák, Křemen, Hájek. Trenér Marek Kopecký.

18. 12. 2018

Těsná prohra. Jednadvacítka sahala s Ruskem po bodu

Česká futsalová reprezentace do 21 let se v úterý večer utkala v kladenské sportovní hale s Ruskem. Svěřenci Marka Kopeckého prohráli těsně 1:2.

V prvním poločase se hrál vyrovnaný futsal. Ruskou obranu nejvíce zaměstnal Křivánek, ale branku nedal. Naopak ruská jednadvacítka udeřila v 7. minutě, kdy se radoval z dorážky Denisov.

I po přestávce měl Křivánek blízko vyrovnání, ale jeho tečovaná rána skončila na tyči. Další velkou šanci měl po brejku Šarközyho Křemen, ale jeho střela brankáře Belčikova nepřekvapila. Naopak Rusové udeřili z první vážnější příležitosti druhé půle. Znovu se trefil Denisov - 0:2.

Český tým se dočkal kontaktní branky pět minut před koncem. Künstner vysunul Klímu, jenž se v dobré pozici nemýlil. Češi tlačili, chtěli vyrovnat, ale Rusové nakonec výsledek silou vůle ubránili.

U21: Česká republika – Rusko 1:2 (0:1)

U21: Česká republika – Rusko 1:2 (0:1) Branky a nahrávky: 35. Klíma (Künstner) - 7. Denisov (Ivanov), 29. Denisov (Povarov). Sestava ČR: Němec (Hůla) – Klíma, Zajíček, Buchta, Sznapka, Lidmila, Křivánek, Šarközy, Künstner, Novák, Křemen, Hájek. Trenér Marek Kopecký.