Repre na Slovensku nadělovala - tentokrát Švédům ...
16.04.24

Češi deseti góly zdemolovali Švédsko. Vnuk se trefil čtyřikrát

15. 4. 2024

Čeští futsalisté odehráli v pondělí odpoledne ve slovenském Šamoríně přípravné utkání proti Švédsku. I v historicky třetím měření sil mělo navrch Česko, které soupeře deklasovalo 10:1.

Futsalisté Švédska měli raketový vstup do zápasu a prosadili se hned v první minutě. Nejprve po nepřesné rozehrávce českého celku minul branku Furublad. Následný roh zužitkoval Söderqvist, který předskočil bránícího Koudelku a procedil míč za Mykytjuka.

Česká odpověď ale na sebe nenechala dlouho čekat a byla hned dvojnásobná! Nejprve se parádní ranou prosadil kapitán Seidler a následně dorazil střelu do tyče svého bratra Davida Pavel Drozd. Z národního týmu spadla nervozita a začal soupeře přehrávat. V deváté minutě zvýšil vedení Michal Holý, jenž bez přípravy svou levačkou nedal Sääfovi šanci.

Další šance Knoblocha a Seidlera skončily na pravé tyči švédské branky. Prosadil se až v čase 17:02 Pavel Drozd, který využil přihrávky svého bratra Davida. Pavel Drozd se v téže minutě prosadil potřetí a zkompletoval hattrick, když se trefil krásnou ranou z úhlu do horního rohu branky.

Svěřenci Marka Kopeckého si pohlídali vstup do druhého poločasu a po parádní týmové kombinaci zakončil přesně Tomáš Vnuk. Ten samý hráč ještě v pětadvacáté minutě orazítkoval levou tyč. O minutu později ale naznačil kličku brankáři a bodlem posunul míč podél Sääfa až do sítě Tre Kronor.

Také Švédové měli své pokusy o vstřelení branky. Mykytjukovi ale pomohla dvakrát tyč. Naopak se z desítky prosadil debutant v českém reprezentačním dresu Dominik Havlín. Druhý hattrick českého týmu po výhozu Mykytjuka dokončil Vnuk, který v samotném závěru dodal ještě desátou brankou Čechů do prázdné švédské branky při jejich pokusu o power-play.

Švédsko    vs.    Česko   1:10 (1:5)

Branky: 1. Söderqvist - 2. Seidler (D. Drozd), 3. P. Drozd (D. Drozd), 10. Holý (Vnuk), 18. P. Drozd (D. Drozd), 19. P. Drozd (Seidler), 21. Vnuk (Seidler), 26. Vnuk, 32. Havlín (10 m pk), 38. Vnuk (Mykytjuk), 39. Vnuk (Maur). Rozhodčí: Botka (SVK) - Joó (HUN). ŽK: Mykytjuk (CZE) - Smajlovic, Azemi, Kadivar (vš. SWE).

Švédsko: Sääf (Altun) - Söderqvist, Zhubi, Gashi, Furublad - Bojang, Mossberg, Najafi, Smajlovic, Kadivar, Johansson, Herlin, Azemi, Poyraz. Trenér Matija Dulvat.

Česko: Mykytjuk (Hůla) - P. Drozd, Koudelka, D. Drozd, Seidler - Holý, Křivánek, Vnuk, Knobloch, Havlín, Chráscina, Maur, Mikuš. Trenér Marek Kopecký.