Repre padla s Armenci i v Plzni ...
12.10.22

12. 10. 2022

Sanonsjan vstřelil hattrick a Arménci si vezou z Plzně postup dál

Třetí kvalifikační zápas skupiny 3 o postup na MS 2024 ve futsalu je již minulostí. Ani ve středu Češi neporazili Arménce. V Plzni s nimi prohráli 1:4 a o postup budou bojovat dál v březnu na půdě Bosny. Arménie naopak postupuje do elitní skupiny.

Po vyrovnaném začátku zahrozili jako první Arménci. Po střele Vahaly to znovu, stejně jako v sobotu, zkoušel do prázdné brány gólman Muller, ale Seidler míč směřující do brány zastavil. V 11. minutě prošel středem české obrany Joao, ale minul Vahalovu branku. Ve 12. minutě už bylo zle: Sanosjan si vyměnil míč s Melkonjanem a zavěsil - 0:1. Češi se osmělili až ke konci první půle. Po rohu Koudelky pálil nebezpečně D. Drozd a Muller se štěstím balon vyrazil. Na druhé straně pak měl šanci Joao, ale Vahala ho vychytal.

Začátek druhé půle byl jako z hororu. Po devětatřiceti vteřinách Sanosjan uzmul míč a přesnou ranou k tyči zvýšil 2:0. Aby toho nebylo málo, tak ten samý hráč ve 23. minutě zkompletoval hattrick, když se k němu odrazila střela Melkonjana - 0:3.

Opaření Češi zkusili power play poprvé třináct minut před koncem. Po závaru před arménskou bránou šel nakonec sám na Koudelku Carvalho, ale český obránce míč vykopl. Ve 29. minutě už se hala radovala. Při hře bez brankáře vybídl Slováček ke skórování Rešetára - 1:3. O krátkou chvilku později ten samý hráč po pěkné kombinaci nastřelil tyč arménské brány.

Češi dál zkoušeli zatápět, ale do vyložené šance se nedostali. Naopak Arménci hrozili z brejků nebo z pokusů do prázdné brány. Jeden jim vyšel. Ve 38. minutě zvýšil na 4:1 Melkonjan.

Branky: 29. Rešetár (Slováček) - 12. Sanosjan (Melkonjan), 21. Sanosjan, 23. Sanosjan (Melkonjan), 38. Melkonjan. Rozhodčí: Christodoulis (GRE) - Adamopoulos (GRE). ŽK: Koudelka - Rozenski, Joao. Diváci: 713.
Česko: Vahala (Němec) - Koudelka, Slováček, D. Drozd, P. Drozd - Rešetár, Seidler, Holý, Záruba, Buchta, Künstner, Křivánek, Vokoun. Trenér Tomáš Neumann.
Arménie: Muller (Agadžanof) - Sanosjan, Melkonjan, Vitinho, Carvalho - Chromych, Nevedrof, Galstjan, Mashumjan, Rozenski, Melikjan, Patatjan, Tumbarjan. Trenér Ruben Nazaretjan.