Dnes je čtvrtek 29.07.2021  uživatel nepřihlášen  
Repre v kvalifikaci ME jde dvakrát na Nory ...
18.01.21

12. 1. 2021

Nominace: Trenér Neumann vybral třicítku hráčů na Nory

Poslední lednový pátek odstartuje kvalifikační cyklus o postup na futsalové EURO 2022 v Amsterdamu. Český reprezentační výběr se na úvod utká dvakrát s Norskem. Oba zápasy odehraje v Brně, soupeř totiž odmítl kvůli koronavirové situaci v zemi utkání pořádat. 

Kvalifikační skupina má čtyři účastníky a nakonec se bude hrát dvouzápasově. Na přelomu ledna a února hrají Češi s Norskem. V pátek 29. ledna od 15 hodin a v pondělí 1. února od 17 hodin. Oba zápasy vysílá z brněnské haly Vododa v přímém přenosu ČT Sport.

Na začátku března se český tým střetne dvakrát s Portugalskem a kvalifikační skupinu zakončí v první polovině dubna s Polskem. Na šampionát postupují z 8 kvalifikačních přímo vítězové skupiny a 6 nejlepších celků z druhých míst. Dva nejhorší celky na druhých místech se utkají v baráži o poslední postupovou pozici. 

Trenér Tomáš Neumann vybral úvodní třicítku hráčů, která projde nucenými testy na Covid-19 a pak se zúží na předepsaných čtrnáct hráčů. 

S Norskem se český výběr ve své historii střetl jen dvakrát. Naposledy v roce 2015 ve Slovinsku, během kvalifikace o postup na ME 2016. Češi tehdy v Lašku zvítězili 4:0. První vzájemný souboj obou zemí se uskutečnil v roce 2011 v Rumunsku. Také šlo o kvalifikaci na ME. Český mančaft zvítězil těsně 4:3. V zápase se trefil Jan Janovský i Roman Mareš. Oba hráči v aktuální nominaci také figurují.