>

>

Ústecký večer futsalu - závěr Serií A až D !!

Sampdoria MRV UL "B" - FK Sambular UL "B"    0 : 1 (0:0)

V boji o 3.místo zkrácené soutěže Serií proti sobě nastoupila mužstva z okresních tříd. Celý zápas dominovaly oba brankáři a obrany. Na výsledku se také podepsala neschopnost útočníků obou celků při proměňování šancí. Zápas tak skončil pro futsal poměrněrně netypickým výsledkem 0:1, když jedinou branku vítězů vstřelil ve 26´min zápasu LÍBAL Dominik. Na zápase bylo přítomno 80 diváků a po skončení obdrželi oba účastníci poháry. Zápas proběhl bez vyloučení a RO Mollinger a Lutka udělili pouze jednu ŽK domácím.

FT Forza UL - FC NY Tiradores UL    4 : 5  (3:2,4:4)

Ve finále Ústeckého večera futsalu proti sobě nastoupila dvě nejlepší mužstva soutěže Serií a to na jaře 2020 zřejmě nejlepší okresní mužstvo FC NY Tiradores UL a jejich soupeřem byla velmi dobře hrající FT Forza UL. Pro Tiradores to byl v krátké době po sobě již druhý finalový mač se snahou o nápravu záváhání ve finále okresního poháru, kde prohráli až na penelty. I tentokrát velmi dlouho tahali Tiradores za kratší konec, když ještě ve 47´ zápasu prohrávali s Forzou 4:2. Zásluhou velmi dobře zvládnuté koncovky zápasu při power play dokázali Tiradores v posledních třech minutách vyrovnat a šlo se do prodloužení. Tentokrát již Tiradores nepřipustil penaltovou loterii jako v okresním poháru a zásluhou branky svého nejlepšího hráče zápasu Dominika Dvořáka v  poslední minutě prodloužení rozhodl o zisku poháru pro vítěze. Finalový zápas poskytl více futsalových okamžiků a také více branek. V obou mužstvech tentokrát dominovaly ofenzívy. Nejlepšími hráči zápasu pak byly vyhodnoceni DVOŘÁK Dominik (TI), ŠTORT Tomáš (FO) a MAŠTALÍŘ Jiří (FO). Na zápase bylo přítomno 100 diváků a po skončení finálového mače obdrželi oba finalisté poháry a nejlepší hráč futsalový míč Select Mimas. Branky za FORZU vstřelili po 2x Štorc Tomáš a Maštalíř Jiří (1x z 10 m PK) a za TIRADORES pak skorovali Dvořák Dominik 4x a Komárek David.  Zápas proběhl bez vyloučení a RO Šmid a Košťál udělili po dvou ŽK oběma mužstvům.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Následně pak po skončení finále proběhlo jednání VV OSF UL reagujících na zahájenou transformaci futsalového hnutí v ČR. Na základě "Aktivu předsedů oblastí, krajů a okresů", který proběhl dne 24.6.2020 v sídle SFČR v Praze na Strahově se i okres UL zapojí do transformace futsalového hnutí ČR. V nejbližší době do konce tohoto týdne obdrží cestou vedoucích soutěží jednotliví účastníci okresních soutěží pokyny pro transformaci svých klubů v duchů výše uvedené celostátní tranformace. Zároveň byl VV odsouhlasen termín pro podání přihlášek do okresních soutěží na 20.07.2020 k rukám předsedy VV OSF UL.  V závěru pak VV odsouhlasil změnu vedoucího 2.třídy okresu, kde pro pracovní zanepráznění končí Zdeněk KUBÁT, kterémů tímto VV děkuje za činnost vedoucího soutěže v uplynulých letech a nově byl odsouhlasen vedoucím 2.třídy Lukáš MOLLINGER, který funkci přijal od nové sezony tj. od 1.7.2020. Nakonec bylo dohodnuto datum setkání všech zástupců klubů okresního futsalu v UL, které proběhne ve středu 19.08.2020 od 18,00 hod v suterénu MarVa klubu ve SH WHC K.Březno. Zde budou předány ceny vítězům zkráceného ročníku 2019-20 a bude následovat termínovka všech okresních soutěží pro ročník 2020-21. Pozvánka bude ještě včas vyvěšena na tomto webu ústeckého futsalu.