Dnes je neděle 26.05.2019  uživatel nepřihlášen  
V Holandsku první zápas vítězný ...
03.12.18

Další drama! David Drozd rozhodl o výhře Čechů vteřinu před koncem

Česká futsalová reprezentace dramatické závěry zápasů umí. V letošní sezoně už po několikáté buď na poslední chvíli vyrovnala, nebo rozhodla. Jinak tomu nebylo ani v neděli v Nizozemsku, kde Češi v přípravném klání zvítězili 5:4.

Souboj totiž rozhodl vteřinu před koncem chrudimský David Drozd. „Odehráli jsme solidní zápas. Dostali jsme zbytečné góly po naší laxnosti, kdy jsme ve druhé půli vypadli ze hry. Nehráli jsme na středu a nemohli jsme kombinovat. Přenechali jsme aktivitu domácím, kteří nás potrestali,“ líčil trenér Tomáš Neumann.

Český tým vedl o přestávce sice 3:1, ale ve druhém poločase Nizozemsko třemi góly skóre otočilo a vedlo 4:3. „Začali jsme střídat po jednom. Domácí jsme pak začali přehrávat, vyrovnali jsme a v posledních dvou minutách jsme měli asi tři gólovky. Naštěstí se v poslední vteřině prosadil Drozd,“ oddychl si Neumann.

Kouč Čechů vítězství bral a zhodnotil také soupeře, který ho překvapil: „Domácí mají velmi dobrý tým. Nizozemci mě překvapili. Mají dva skvělé pivoty. Individuálně jsou všichni velmi dobří a silní a míči. Myslím si, že výhra je zasloužená, ale rodila se velmi těžce.“

Když český tým vyrovnal v poslední minutě na 4:4, bylo vidět, že se Neumann nechce spokojit s remízou. Vzal si time out a chtěl rozhodnout. „Šli jsme za vítězstvím. Cítil jsem, že kluci chtějí vyhrát. V poslední minutě jsme měli několik gólovek, bohužel nebo bohudík to tam padlo až skoro se sirénou,“ usmíval se trenér futsalistů.

Druhý zápas hrají Češi s domácím výběrem v úterý od 20 hodin.


Nizozemsko – Česká republika 4:5 (1:3)

Branky ČR: Seidler, Křivánek, Kovács, Záruba, D. Drozd.

Sestava ČR: Gerčák (Vahala) – P. Drozd, Holý, Kovács, Novotný, Baran, D. Drozd, Hrdina, Křivánek, Seidler, Vnuk, Záruba. Trenér Tomáš Neumann.

První zápas v Nizozemsku české hráčky prohrály

První zápas v nizozemsku české hráčky prohrály

Česká ženská futsalová reprezentace odehrála v neděli odpoledne první přípravné utkání v Nizozemsku. Svěřenkyně trenéra Krakovčíka nedaly gól a prohrály 0:4.

Českým reprezentantkám se bohužel nepodařilo ani skórovat. „Do Nizozemska jsme vzali půlku nového kádru. Jely s námi holky, které nebyly ve dvouletém kvalifikačním cyklu. Zkoušíme nové hráčky z dalších ligových klubů. Některé se přesvědčily, že co stačí v lize, nestačí na mezinárodní úrovni,“ podotkl kriticky trenér týmu Karel Krakovčík.

Češky se nemohly dostat do koncovky. Domácí hráčky je, podle trenéra, předčily ve snaze vyhrát. „Měli jsme jednu novou čtyřku, které vázla ze začátku souhra. Postupem času se holky do hry dostávaly. Je to otázka několika tréninků. Chvíli trvá, než si nový kádr sedne a bude připravený na další kvalifikační cyklus,“ uvědomoval si Krakovčík a vyzdvihl zkušené hráčky jako Koplíkovou, Skálovou, Marešovou nebo Kuglerovou.

Odvetné utkání čeká na české hráčky v pondělí od 20:00 hod., kdy se střetnou s domácími hráčkami v hale v Sittardu podruhé.

Nizozemsko - Česká republika 4:0 (1:0)

Sestava ČR: Kuglerová (Marešová) - Danihelková, Honková, Hýlová, Koplíková, Nehodová, Odehnalová, Sedlačíková, Skálová, Soquessa, Soušková, Svobodová, Šimková. Trenér Karel Krakovčík.

2. prosince 2018 - eFutsal | Foto: Radek Klier