Repre ve Finsku vstoupila do turnaje vítězně ...
26.10.18

Reprezentace na úvod turnaje rozstřílela Dánsko

Reprezentace na úvod turnaje rozstřílela dánsko

Vysokou výhrou, dnes už na mezinárodní scéně málo vídanou, porazila česká futsalová reprezentace na úvod turnaje ve finském Jyvaskyla celek Dánska. Po razantním vstupu do zápasu naši hráči vyhráli 9:0 a s chutí si zastříleli, nicméně sobotní duel s Ruskem bude vypadat odlišně.

Česká reprezentace měla v utkání proti Dánsku chuť soupeři oplatit to, jak ji trápil v loňském kvalifikačním utkání, které čeští hráči vyhráli až po velké námaze 5:4. A podařilo se.

Národní tým se zakousl do soupeře velmi rychle a již ve 29. vteřině skóroval Slováček. Když ve třetí minutě přidali góly také Záruba a Kovács, vedl český tým 3:0 a dál se tlačil před branku, kterou hájil kapitán Dánů Christoffer Haagh. Tentýž hráč, který se nedávno postavil v dresu fotbalové reprezentace své země v Poháru národů proti Slovensku. To samé se týkalo i Adama Fogta, který se po chvílích slávy ve fotbalovém „nároďáku“ vrátil na palubovky.

Český tým podával velmi dobrý výkon, podpořený skvělou koncovkou. Než se odešlo do šaten k poločasové přestávce, přidali naši hráči další tři branky!

V úvodu druhé půle se sice ve velké šance neprosadil David Drozd, ale chvilku nato jeho klubový spoluhráče, domácí legenda Roman Mareš zvýšil na 7:0. Do konce utkání přidal favorit do sítě soupeře další dvě branky, přičemž Matěj Slováček zkompletoval v utkání hattrick.

Další utkání čeká na český tým v sobotu, kdy se od 13:00 hod. SEČ střetne s reprezentací Ruska, která v pátek porazila domácí Finsko 5:2.Stream utkání proti Rusku bude možné sledovat zde.

Dánsko - Česká republika 0:9 (0:6)

Branky: 1. Slováček, 3. Záruba, 3. Kovács, 10. Drozd D., 13. Slováček, 16. Záruba, 23. Mareš, 27. Kovács, 35. Slováček.

Dánsko: Haagh, Andersen - Laursen, Chrustensen, Lucht, Fogt, Merling, Larsen Mads, Larsen Moten, Veis, Jorgensen, Thomsen, Mehlsen, Bjorklund.

ČR: Vahala, Gerčák - Mareš R., Drozd P., Koudelka, Slováček - Cupák, Kovács, Záruba, Křivánek - Holý, Seidler, Janovský, Vnuk.

26. října 2018 - Radek Klier | Foto: Radek Klier