Rapid opakuje loňský vstup do 2.LZ ...
09.10.18

FC Rapid Ústí nad Labem - FC Malibu Mladá Boleslav    5 : 2

Sportcentrum Sluneta

Po jednoznačném vítězství nad Legii Příbram, čekal na Rapid ve druhém kole 2. Ligy náročný test v podobě utkání s tradičním účastníkem 2. Ligy – FC Malibu Mladá BoleslavVýhra mladoboleslavských v 1. kole proti Chomutovu a zprávy z tábora hostí napovídaly, že na futsalisty Rapidu čeká mnohem složitější utkání, než to v loňské sezóně, v němž Rapid porazil Malibu vysoko 7:0Úvodní příležitost utkání si vypracovali domácí hráči, po pěkném uvolnění se dostával do šance Martin Gajdoš, ale byl stažen za dres. Z následné standardní situace nedokázal nadvakrát prostřelit obranný val soupeře Martin MacháčekVe 2. minutě se mohlo do vedení dostat hostující MalibuDavid Sedláček vystihl chybnou rozehrávku Rapidu, následně se dostal ke střele, kterou dokázal Tomáš Votava vyrazit ke stejnému hráči, ten na druhý pokus branku Rapidu přestřelil. Ve 4.minutě to byl Rapid, kdo zahrozil. Petr Tichý po spolupráci s Matějem Klierem orazítkoval pouze tyč a tak byl stav stále bez branek. Následovala pěkně sehraná akce hostujících hráčů u pravé lajny, tu však dokázal včasným zákrokem zlikvidovat Tomáš Votava. Následoval úsek hry, v němž bylo aktivnější Malibu a také bylo odměněno. V 8.minutě dostalo možnost zahrávat standardní situaci a poradilo si s ní více než dobře – 0:1. V 10. minutě mohlo být vyrovnáno. Po pěkně sehraném rohu doputoval míč až k českému rekordmanovi v počtu reprezentačních branek a reprezentačních startů Martinu Dlouhému, ale jeho střela bohužel mířila mimo tři tyče. V 11.minutě se na středu hřiště uvolnil Petr Tichý, ale jeho střelu zlikvidoval brankář Filip RoudnickýVe 13.minutě vystihl přihrávku Mladé Boleslavi Martin Gajdoš, ale jeho následná střela těsně minula branku. Poté mělo více ze hry opět hostující Malibu, ale své příležitosti využít nedokázalo a tak se síť vlnila na druhé straně. Matěj Klier našel svou přihrávkou na zadní tyči volného Petra Tichého a bylo vyrovnáno – 1:1V 17.minutě mohlo znovu vést Malibu. Nejnebezpečnější hráč hostí a prvoligový fotbalista Jiří Kateřiňák se probil až do zakončení, jeho střela však těsně minula branku, následně navíc utrpěl zranění v souboji s vybíhajícím brankářem Tomášem Votavou a musel opustit palubovku. A i tentokrát se potvrdilo pravidlo nedáš dostaneš. Petr Tichý obešel svého protihráče a našel svou přihrávkou Martina Dlouhého, který trefil odkrytou branku a poslal Rapid do vedení – 2:1Závěr prvního poločasu, v němž měla mírně navrch Mladá Boleslav se nesl v duchu faulů a žlutých karet, ale branka již nepadla a tak se šlo do kabin za stavu 2:1 pro Rapid.

První nebezpečnou střelu ve druhém poločase si připsalo Malibu, ale Tomáš Votava byl pozorný. Ve 23.minutěnašel pěkný pasem hostující Dominik Machů hlavu Davida Sedláčka, ale ten mířil těsně nad branku. A znovu v tomto utkání zafungovalo pravidlo nedáš dostaneš. Z následující akce na druhé straně nejprve nastřelil tyč Martin Dlouhý, to se z dorážky povedlo také Radkovi Hrdému, ale z další dorážky míč nakonec přece jen dopravil do branky prvně jmenovaný Martin Dlouhý – 3:1Ve 25.minutě se pěkně probil do šance Radek Hrdý, ale byl faulován. Z následující standardní situace se dostal Radek Hrdý opět k míči, ale ani tentokrát si míč nenašel cestu do brány. Následně dvakrát zahrozilo Malibu, ale Tomáš Votava podržel domácí tým. To samé se povedlo na druhé straně brankáři Filipovi Roudnickému, který pokryl jak střelu Martina Macháčka, tak dorážku Radka HrdéhoVe 31. minutě dostal domácí Rapid možnost zahrávat nepřímý volný kop a secvičenou akci přetavil po asistenci Martina Dlouhého v branku Petr Tichý – 4:1Malibu se snažilo kontrovat střelou Davida Sedláčka, ale Tomáš Votava byl připraven. Stejná situace se opakovala zhruba o dvě minuty pozdějiVe 35. minutě mohlo být definitivně rozhodnuto, Václav Sloup vybojoval míč, předložil ho Martinu Gajdošovi, ten však místo zpětné přihrávky volil střelu, která minula branku Mladé Boleslavi. Od 36. minuty rozehrálo Malibu power-play a záhy se dostalo do dvou šancí. Nejprve Jakub Maryško minul branku Rapidu, následně se pěknou střelou prezentoval Dominik Machů a stejně dobrým zákrokem Tomáš Votava. Ve 37. minutědokázal Martin Gajdoš vystihnout přihrávku Mladé Boleslavi při pokračující hře bez brankáře a střelou přes půl hřiště do odkryté branky zvýšil na 5:1Závěrečnou tečku za utkáním dalo hostující Malibu poté, co Jakub Maryško našel křižnou přihrávkou na zadní tyč Petra Matouše, který upravil stav utkání na 5:2 z pohledu RapiduTímto výsledkem také skončilo celé utkání a tak si Rapid připisuje do tabulky další 3 body a upevnil si místo na čele tabulky.

Vítězství je pro Rapid velmi cenné, protože se nerodilo vůbec lehce. Malibu přijelo podle očekávání lépe připraveno než v loňském utkání v Ústí nad Labem a ukázalo svou kvalitu. Rapid byl efektivnější v zakončení a to v podstatě rozhodlo zápas. Rapid díky tomuto vítězství získal trochu více klidu do tří venkovních utkání v řadě, po nichž bude mít tabulka 2. Ligy větší vypovídající hodnotu. První z venkovních utkání sehrajeme v sobotu 13.10. od 20:00 v Havlíčkově Brodě, kde hraje domácí utkání FK Boca Chotěboř.

OHLASY PO UTKÁNÍ:

Martin Dlouhý (FC Rapid Ústí nad Labem): „Zápas byl diametrálně rozdílný od prvního kola s Příbramí. Malibu přijelo oproti loňsku jako vyměněné, bylo na soupeři vidět, že zapracoval na herních a standardních situacích. Mladá Boleslav hrála v pohybu a i individuálně se prosazovala. Začátek utkání byl velmi opatrný a zápasu dodal impuls první gól soupeře, kdy se hra trochu otevřela. Po inkasované brance jsme začali být odvážnější a začali si vytvářet šance. V šestnácté minutě se nám podařilo vyrovnat a do poločasu otočit výsledek v náš prospěch. Oproti úvodnímu střetnutí s Legií jsme se daleko lépe pohybovali a dařily se nám i standardní situace. Podařilo se nám odskočit až na 4:1 a v tu dobu začal soupeř hrát power-play, kterou se nám téměř podařilo ubránit až na obdrženou branku v posledních sekundách. Utkání bylo oboustranně kvalitní a myslím, že Malibu se bude v soutěžní tabulce pohybovat v horních patrech.“

Jaroslav Bílek (FC Malibu Mladá Boleslav):  „Pro diváky se jednalo o super zápas. Nakonec rozhodla větší zkušenost domácích, byli o trochu lepší a zaslouženě vyhráli. My jsme spokojení s tím, co jsme předvedli oproti minulé sezóně, kdy jsme v Ústí nad Labem prohráli 0:7. Rozhodl větší důraz v obou brankovištích, pereme se s tím delší dobu, bohužel nejsme hladoví. Rapid si pomohl i standardními situacemi, aby nám odskočil.“

FC Rapid Ústí nad Labem – FC Malibu Mladá Boleslav 5:2 (5:1)

Sestava Rapidu: Votava – Klier, Hrdý, Tichý, Dlouhý – Sloup, Macháček, Chmelan, Gajdoš

Připraveni do hry: Mrázek, Chrudimský

Branky Rapidu: Tichý 2, Dlouhý 2, Gajdoš

®K Rapidu: Klier, Macháček