ERA-PACK v Lize mistrů postupuje ...
07.10.18

Chrudim to dokázala, v Lize mistrů jde dál

Chrudim to dokázala, v lize mistrů jde dál

Téměř do roka a do dne. Chrudimští futsalisté svedli s ukrajinským týmem Prodexim Cherson důležitou partii o postup do elitní fáze. Šachovou partii rozhodl gólem až ve 39. minutě při power-play soupeře Matěj Slováček.

Od úvodní minuty se hrál velmi vyrovnaný zápas, který nenabízel příliš možností k ohrožení branky soupeře. Jak Chrudim, tak Cherson si dávali záležet na kvalitní defenzívě a vyčkávání na ideální moment k zaútočení. Z prvního poločasu tak stojí za to zmínit šance Claudinha či Roninha, druhý jmenovaný totiž ze standardní situace orazítkoval tyč chrudimské branky. Ani ERA-PACK se nezdráhal útočit, v největší příležitosti první půle neuspěli Éverton s Felipem.

Ani ve druhé půli se nehrál zcela zázračný futsal a bezbrankový duel tak směle plynul k nervóznímu závěru. Zhruba pět minut před koncem se ukrajinské mužstvo rozhodlo ke hře s brankářem na útočné polovině a následně i pro klasickou power-play ke vstřelení rozhodujícího gólu. Obrana Chrudimi si však se všemi herními variantami dokázala poradit a v čase 38:41 sama udeřila. Po nepřesné střele rozehrál brankář Litviněnko přesně na hlavu Matěje Slováčka, který jemnou tečí dostal balon do ukrajinské sítě.

Chrudimští závěrečný tlak Prodeximu zvládli na výbornou a díky čistému kontu Dmitrije Litviněnka zvítězili 1:0! V konečné tabulce jim tak patří druhá pozice za velkoklubem ze Španělska, všichni již směřují zrak k udělení pořadatelství a následnému losu, který se koná již příští týden!

Prodexim Cherson – FK ERA-PACK Chrudim 0:1 (0:0)

Branky: 39. Slováček (Litviněnko).

Cherson: Savenko – Claudinho, Šoturma, Bilocerkivec, Korsun – Fetko, Skorij, Berbencev (C), Čudnov, Fumasa, Roninho, Lanko, Volianjuk

Chrudim: Litviněnko – Éverton, Max (C), Doša, Felipe – R. Mareš, M. Mareš, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Bagatini, Slováček

Známe postupující v Lize mistrů, Chrudim pro další los ve druhém koši!

Po radosti z postupu ERA-PACKu Chrudim do další fáze Ligy mistrů se český fanoušek může zajímat o jména dalších 15 klubů, které budou společně s naším mistrem v pátek 12. října 2018 rozlosovány do čtyř skupin Elite round. Z nich jen vítěz postoupí do závěrečné Final four.

Informace o tom, že Chrudim je ve druhém koši je potěšující. Už tak ví, že se nestřetne se Sportingem Lisabon, slovinským Dobovcem a věhlasnou Barcelonou, což jsou týmy, které jsou s chrudimským celkem v jednom koši. A díky regulím nemůže český mistr znovu narazit na Inter Movistar, se kterým svedl ve čtvrtek zajímavou bitvu.

Pořadatelství ještě nebylo přiděleno (dá se čekat, že se tak stane v nejbližších hodinách) a nebylo by špatné, kdyby se Liga mistrů po dvou letech vrátila do České republiky. Naposledy hostila Chrudim skupinu na podzim roku 2016, kdy přivítala Nikósii, Targu Mures a Pinerolu, v jejíž sestavě tehdy nastoupil dnešní slávista Martin Směřička.

Podívejte se na nasazení do losovacích košů, na jedno jméno se ještě čeká, protože dnes se ještě o postup popere "Janovského" Rekord Bielsko-Biala.