Dnes je pátek 19.10.2018  uživatel nepřihlášen  
Ženy jedou mezinárodně do Švédska ...
30.03.18

Ženská repre prověří Švédky v jejich premiéře

Ženská repre prověří švédky v jejich premiéře

V neděli a v pondělí čekají ženskou futsalovou reprezentaci dvě utkání ve Švédsku. Zatímco na zelených trávnících je švédský fotbal pojmem, na palubovce se budou seveřanky rozkoukávat. Ale vzhledem k „hráčskému materiálu“ se dá očekávat, že i v ženském futsalu půjde Švédsko rychle vzhůru.

„Bude to neuvěřitelně vzrušující, jsem hrdý, že se Švédsko zařadí mezi futsalové země,“ řekl pro švédský svazový web Mufad Bajraktarevic, který bude trenérem soupeřek českého celku. Na páteční sraz v Örebro si pozval 18 hráček, které se připravují na historickou premiéru. „Neměli jsme s mým realizačním týmem příležitost sledovat všechny kluby. Proto jsem si vybral hráčky z týmů, které se účastnily ligové play-off,“ popsal způsob výběru hráčského kádru.

Hvězdou týmu by měla být Daniella Chamounová (na snímku) hráčka stockholmského klubu Falcao FC, která ve finále švédské futsalové ligy nastřílela do sítě Lindahl FF při výhře 10:6 šest branek. Mimochodem, ze svého mistrovského klubu bude mít v reprezentaci pět spoluhráček.

„Nemáme co ztratit, proti České republice to budou dobrá utkání. Doufáme, že přijde hodně fanoušků,“ říká domácí opora. A pro web svenskfotboll.se dodala: „Bude to neuvěřitelně zábavné. Je dobře, že se svaz ujal iniciativy a založil ženskou futsalovou reprezentaci. Mám futsal ráda a opravdu se těším,“ říká Daniella.

Utkání ženských reprezentací Švédsko - Česká republika se hrají první dva dubnové dny v Örebro. Obě se uskuteční jako předzápas mužských reprezentací, kdy se domácí postaví v přípravných zápasech proti Lotyšsku. Akce se zúčastní i český rozhodčí Filip Nešněra, který po účasti na Grand Prix v Brazílii znovu bude zastupovat českou rozhodcovskou školu.

Program přípravných utkání ve švédském Örebro

neděle 1.4.2018

17:00 Švédsko - Česká republika (ženy)

19:30 Švédsko - Lotyšsko (muži)

pondělí 2.4.2018

12:00 Švédsko - Česká republika (ženy)

14:30 Švédsko - Lotyšsko (muži)