1.semifinále VFL rozhodly až penalty ...
29.03.18

Chrudim porazila Litoměřice na penalty, vede 1:0

Chrudim porazila litoměřice na penalty, vede 1:0

Čtyřicet minut super utkání, deset minut nudy v prodloužení a dramatické rozuzlení v penaltovém rozstřelu. To všechno viděli diváci u obrazovek i na tribuně v prvním semifinále mezi ERA-PACKem Chrudim a Gardenline Litoměřice.

V chrudimské hale se hrála dramatická bitva. Ve 3. minutě skončila Évertonova střela na břevně a chvilku poté byl v zajímavé pozici Rodrigo. Skóre se ale otevřelo v 5. Minutě, kdy po Maxově akci zakončoval do odkryté branky Éverton - 1:0. Za chvíli vychytal Rešetára Vavrek a v 8. minutě trefil po Došově akci Max břevno odkryté branky hostů!

Hosté se v prvním poločasu jen málo dostávali ke koncovce, ale když domácí zmařili několik dalších šancí, drželi stále jen jednogólovou ztrátu. Tu mohl krátce před změnou stran zlikvidovat Two, jenže z dobré pozice napálil míč přímo do Litviněnka.

Ve druhém poločasu se střelci přece jen probudili a nabídli divákům spoustu zajímavých akcí a krásných gólů. Nejprve měl šanci Rešetár, ale krátce nato zahřmělo na druhé straně. Záruba vysunul ve 23. minutě po pravé straně Kovácse a ten překonal Litviněnka - 1:1. Chrudim však odpověděla rychle, dvěma akcemi po pravé straně ji Rešetár a Éverton poslali do vedení 3:1.

Jedenáct minut před koncem začaly hrát Litoměřice power-play a o minutu později snížil Rafael krásnou střelou k tyči - 3:2. Chrudimi mohl zvýšit náskok Slováček, jenže po Rešetárově akci trefil střelou z metru do odkryté Vavrekovy branky jen břevno! A ve 35. minutě přišel vyrovnávací gól, který vstřelil Fabricio, jenž nachytal Litviněnka ve slabé chvilce střelou z velkého úhlu - 3:3.

I za nerozhodného stavu se pokoušely Litoměřice pomocí hry bez brankáře strhnout vedení na svou stranu, tři minuty před sirénou se o totéž pokoušela i Chrudim. A nevyšlo jí to. Refael totiž zachytil nepřesnou přihrávku a poslal míč přec celé hřiště do prázdné branky - 3:4. A už to vypadalo, že hosté si odvezou z východních Čech výhru. Jenže šest vteřin před koncem byl proti Éverton, který svou třetí brankou v utkání srovnal na 4:4!

Prodloužení, to byla asi největší nuda v historii TV přenosů, ale týmy zkrátka podřídily vše snaze neudělat chybu. Branka tedy nepadla a tak o vítězi prvního duelu musely rozhodnout pokutové kopy. Zatímco u domácích nedal jen Koudelka ve druhé sérii, na straně hostů nebyli úspěšní Kovács a Fabricio.

První duel série tak vyhrál ERA-PACK Chrudim, druhý zápas se hraje v neděli v Lovosicích, výkop utkání je v 18:00 hod.

ERA-PACK Chrudim - Gardenline Litoměřice 4:4 (1:0, 4:4), p. k. 2:1

Branky: 5. Éverton (Max), 25. Éverton (Felipe), 27. Rešetár (Slováček), 40. Éverton – 23. Kovács (Záruba), 30. Rafael (Rodrigo), 35. Fabricio (Rafael), 39. Rafael.

Chrudim: Litviněnko, ®ďánský, Hlouš - Éverton, M. Mareš, Max, Koudelka, D. Drozd, Doša, Rešetár, Slováček, Felipe.

Litoměřice: Vavrek, Kubíček, Šimon - Rodrigo, Záruba, Fabricio, Hrdý, Two, Kovács, Rafael, Vagnao, Krok.

28. března 2018 - Radek Klier | Foto: Michal Pavlík