Dnes je sobota 27.04.2024  uživatel nepřihlášen
Dál postupuje Interobal Plzeň ...
27.03.18

Plzeň rozstřílela Teplice a je v semifinále

Je rozhodnuto. Plzeň postoupila v pondělí do semifinále, kde se utká se Spartou. Litoměřice pojedou ve středu do Chrudimi. Rozhodující duel v hale Lokomotiva vyhrál Interobal nad Svarogem Teplice vysoko 11:5.

Plzeň nakročila k postupu do semifinále už v prvním poločase. Teplice sice šly do vedení, když si odražený míč našel Nene. Avšak domácí srovnali, když si počínal důrazně Slavík při presinku a zakončil mezi nohama Hůly. Navíc stejný hráč ještě vymetl chvíli poté levou šibenici hostující branky. Interobalu se povedlo třikrát prosadit v rozmezí 15. a 16. minuty a hostům se navíc v závěru nepovedla power play. V té dokonce inkasovali z nohy Křemena a větší šanci si před Němcem při hře bez gólmana nevypracovali. Do kabin se tedy šlo za stavu 6:2.

Teplice chtěly hned od úvodu druhé půle diktovat tempo hry a dostat se na dostřel, ale opak se stal pravdou. Připomněl se totiž Tomáš Vnuk, který nejprve ve 22. minutě proměnil sólový nájezd na Hůlu, a pak se dvakrát trefil do prázdné branky při teplické power play. Ve 29. minutě tak byl stav 9:2 a zdálo se, že je rozhodnuto. Teplicím se pak ale během dvou minut podařilo dát tři góly a cítily šanci na zdramatizování utkání. To ovšem rázně odmítl Jan Křemen, který mohl při útoku po levé straně nahrávat na zadní tyč Vnukovi, ale místo toho si před Jeanem navedl míč na střed a tvrdou střelou se trefil pod břevno. Jedenáctý gól přidal do prázdné brány Tomáš Štverák.

Plzeň zvládla pátý zápas, je v semifinále!

Liga zná složení semifinálových dvojic! Svarog sice v pondělí večer potrápil domácí Interobal v úvodu utkání, poté si ale otěže utkání vzali pevně do rukou domácí a zvítězili vysoko 11:5. V semifinále tak na plzeňský celek čeká pražská Sparta, druhou dovjici tvoří ERA-PACK Chrudim a Gardenline Litoměřice.

Před solidně zaplněným hledištěm se hrál vyrovnaný zápas jen v úvodu utkání. Svarog totiž vstoupil do zápasu lépe, byl aktivnější a dostal se po Neneho brance do vedení. Jenže pak přišly velké chvíle Jaroslava Slavíka, který na konci první desetiminutovky v rozmezí několika vteřin otočil skóre. Claudinho sice srovnal, ale mezi 15. a 19. minutou domácí nastříleli čtyři branky a při poločasovém vedení 6:2 bylo o výsledku utkání prakticky rozhodnuto.

Poté, co po obrátce zaznamenal Vnuk během sedmi minut čistý hattrick, se konečně za stavu 9:2 prosadili při power-play také hosté a to velmi razantně. Během dvou minut vstřelili tři branky a stáhli náskok domácích na čtyřbrankový. Domácí ale nenechali nic náhodě, náskok si pohlídali a po zasloužené výhře v pátém utkání postupují do semifinále.

Postupem do semifinále vybojoval Interobal Plzeň historický úspěch svého klubu, mezi čtyřmi nejlepšími ho čeká pražská Sparta. Plzeňský tým bude mít výhodu domácího prostředí v prvním utkání, konkrétní termíny se budou ladit v příštích hodinách.

Interobal Plzeň - Svarog FC Teplice 11:5 (6:2)

Branky: 9. Slavík, 10. Slavík (Havel), 15. Křemen (Vnuk), 16. Štverák (Křemen), 16. Abrham (Havel), 19. Křemen, 22. Vnuk (Holý), 27. Vnuk, 29. Vnuk (Holý), 34. Křemen (Holý), 40. Štverák (Künstner) - 4. Nene (Černý), 10. Claudinho (Černý), 30. Kulhánek (Kasal), 30. Černý (Kasal), 31. Baran (Jean).

Interobal: Němec, Bartůněk - Buchta, Vnuk, Slavík, Sláma, Štrajt, Havel, Abrham, Štverák, Holý, Mižár (C), Křemen, Künstner.

Svarog: Hůla, Kudrna - Nene, Baran, Lucas Borges, Beran, Černý, Kulhánek (C), Claudinho, Künzl, Bachor, Jean, Kasal.

26. března 2018 - Radek Klier | Foto: Radek Klier