Ženy ČR na futsalové ME 2023 nepostoupily ...
23.10.22

22. 10. 2022

Češky poslední utkání prohrály. Na EURO postoupily Maďarky

Česká futsalová reprezentace žen nezvládla poslední utkání kvalifikace o postup na EURO 2023. V sobotním odpoledni prohrála s Maďarskem 0:3. Už před zápasem bylo jasné, že svěřenkyně trenéra Michala Odehnala nemají šanci postoupit. Bosňanky totiž porazily Slovenky.

Maďarky před zápasem věděly, že jedině výhra je posune na EURO. Podle toho taky utkání začalo. Hned po dvaceti vteřinách vystřelila po rozehraném rohu Kotaová a otevřela skóre - 1:0. Ve 4. minutě utekla české obraně Krascsenicsová a její zakončení na zadní tyč vyrazila Bubelová. Další samostatný únik byl k vidění v 17. minutě, ale Bubelová znovu skvěle zakročila, tentokrát proti Vargové.

Do druhé půle se šlo za stavu 1:0 a dál se čekalo na větší příležitost. Češky se zkusily nakopnout hrou bez brankářky, kterou poprvé vyzkoušely už ve 29. minutě. Nedařilo se. Naopak ve 32. minutě Krascsenicsová a překonala českou brankářku - 2:0. Zmar power play přišel ve 38. minutě, kdy vystihla rozehrávku Krascsenicsová a přes celé hřiště vstřelila svůj druhý gól v zápase - 3:0.

Krátce po třetí obdržené brance se konečně Češkám podařilo v početní převaze zakončit. Povedenou střelu Soquessy na zadní tyč skvěle vyrazila gólmanka Tormová. Na skóre se však už nic nezměnilo. Tým Maďarska se sedmi body ovládl skupinu 4 a podruhé v historii si zahraje na ženském mistrovství Evropy ve futsalu.

Fotogalerie:

Futsalová kvalifikace žen: Česko - Maďarsko 0:3 (22.10.2022)

Kompletní galerie

W: Maďarsko - Česko 3:0 (1:0)

Branky: 1. Kotaová (Vargová), 32. Krascsenicsová (Fülöpová), 38. Krascsenicsová. Rozhodčí: Bohbot (ISR) - Czudzinowiczová (POL). Diváci: 250.

Maďarsko: Tormová (Hargasová) - Fábiánová, Folková, Kotaová, Vargová - Fülöpová, Krascsenicsová, Üvegesová, Szalkaiová, Nagyová, Gajzágóvá, Kochová. Trenér Tamás Frank.

Česko: Bubelová (Marešová) - Honková, Špičková, Soquessa, Plháková - Pavková, Skálová, Soušková, Šturmová, Krejčová, Švábová, Kabourková, Šimicová. Trenér Michal Odehnal.

W: Bosna a Hercegovina - Slovensko 1:0 (1:0)

Branky: 14. Alibašićová (Mujanovićová). Rozhodčí: Peronaová (ITA) - Veselic (SVN). ŽK: Campara (BIH trenér), Zukićová (BIH) - Rybanská (SVK), Tyčiaková (SVK), Lišková (SVK). Diváci: 60.

Bosna: Todorićová (Šljivová) - Glavotaová, Alibašićová, Bagarićová, Vujadinová - Brkićová, Markovićová, Damjanovićová, Njegušová, Ćesková, Trumićová, Mujanovićová, Zukićová. Trenér Mirko Campara.

Slovensko: Tišliarová (Červíková, Dupkalová) - Sluková, Mudráková, Valová, Macková - Majtényiová, Hanková, Rybanská, Tyčiaková, Lišková, Gembická, Kucharčíková. Trenér Roman Sedlárik.