Na MS ve futsalu postupujeme mezi posledních 16 ...
19.09.21

19. 9. 2021

Po remíze s Vietnamem postupují futsalisté z druhého místa do osmifinále

Čeští futsalisté dohráli v neděli odpoledne skupinu D na MS 2021 v Litvě. Jejich soupeřem byli Vietnamci. Asijaté od začátku pevně bránili remízu, která jim zaručovala postup z třetího místa. Po remíze 1:1 postoupili Češi do osmifinále z druhé pozice, kde se utkají se Španělskem.

Hned v úvodní minutě se český tým dostal do tlaku a Křivánkovu ránu musel vyrážet brankář Ho Y. Gólman Vietnamu si poradil i s tvrdou střelou Záruby. Češi odehráli celých prvních deset minut na polovině soupeře, ala nakonec měl velkou šanci i Phat Chau, který v úniku netrefil Vahalovu bránu.

Češi dál dobývali vietnamskou bránu a kompaktní obranu. Po rohu zkoušel skórovat Rešetár, ale střelu po zemi gólman vyrazil. V první půli nakonec branka nepadla. Vietnamští futsalisté ofenzivní futsal neukázali.

Druhá půle začala stejně jako první. Velkou příležitost měl Holý, ale branku netrefil. Podobně si vedl i Vnuk po Rešetárově nástřelu. Ve 27. minutě se zaskvěl Vahala, když se po dlouhém výhozu ocitl v šanci Phat Chau, ale český gólman skvěle zasáhl. O minutu později v nadějné pozici přestřelil Vnuk.

Vietnamci hrozili z brejků. Po jednom z nich pálil Duy Nguyen a Vahala míč perfektní rozštěpem vykopl. Ve 33. minutě byl nejblíž gólu Záruba, ale po přiťuknutí od Jošta pálil do tyče. Ve 35. minutě to soupeři už vyšlo. Phat Chau se dostal nezištně ke střele a se štěstím propálil Vahalu mezi nohy - 0:1.

Naštěstí Češi přišli s rychlou odpovědí. Rešetár vystihl rozehrávku soupeře a přesnou ranou vyrovnal na 1:1. V posledních devadesáti vteřinách šel trenér Neumann do rizika a zvolil hru bez brankáře. V závěrečných vteřinách už ale branka nepadla.

Tomáš Neumann (trenér): "Já jsem hlavně zklamaný z našeho výkonu, protože takhle špatně jsme dlouho nehráli. Zakončení bylo z naší strany přímo tragické. Šancí jsme měli asi na deset gólů, ale to, jak jsme situace řešili, bylo hodně špatné."