Interobal Plzeň novým mistrem 1FL ...
28.05.21

27. 5. 2021

Český futsal má nového mistra. První titul slaví Plzeň

Třetí finále play off 2021 1. FUTSAL ligy se hrálo ve čtvrtek večer v Plzni. Domácí šli do zápasu s mistrovským mečbolem v zádech. A proměnili ho. Interobal rozhodl souboj s Chrudimí třemi góly po přestávce.

Začátek patřil Chrudimi, která si vypracovala několik nadějně vzhlížejících příležitostí. Poprvé ale udeřilo na druhé straně. Vnuk našel přesně na zadní tyči naběhnutého Gabriela Ricka, který se vrátil po odpykaném trestu, a domácí vedli 1:0. V osmnácté minutě trefil Éverton břevno, přesto bylo do přestávky srovnáno. David Drozd šikovně tečoval nástřel Évertona – 1:1.

Vstup do druhé půle patřil brankově opět Interobalu. Vahalův dlouhý pas tečoval hlavou mimo dosah Rennana Michal Seidler, když navíc v pětadvacáté minutě vymetl parádní střelou levou šibenici i Tomáš Vnuk, bylo rozhodnuto. Évertonovi opět rozezvučel břevno a další příležitost mu pokryl Ondřej Vahala.

Poslední hřebíček do pomyslné rakve Chrudimi pak zatloukl necelé čtyři minuty před koncem Peter Kozár, který tak zajistil, že Lukáš Rešetár získal i při jedenácté finálové účasti mistrovský titul – 4:1.