Dnes je pátek 26.02.2021  uživatel nepřihlášen  
V úterý 16.2. futsal na ČT Sport ...
15.02.21

         

TELEVIZNÍ ZÁPAS: Eden uvidí v úterý atraktivní bitvu rivalů. Slavia hostí Plzeň

Jejich první vzájemný zápas nabídl skvělou podívanou. Odveta si tedy zasloužila být před kamerami ČT Sport. Fanoušci futsalu uvidí v úterý od 20.10 hodin zápas čtvrté Slavie a druhé Plzně.

Vzájemný zápas

V Plzni se 12. ledna utkaly do té doby neporažené celky. A přívlastky vydržely i po skončení zápasu. Slavia vydřela na západě Čech bod za remízu 5:5. Osm minut před koncem vedl Interobal 5:3, ale sešívaní skvěle zahráli power play. Na hattrick Davida Jošta navázal dvěma góly Igor Leovski a Pražané odjížděli domů spokojenější. 

Z kabiny Slavie

Slávistům patří momentálně čtvrté místo, ale před televizním zápasem mají obrovskou motivaci. V případě výhry se totiž na Plzeň bodově dotáhnou. Po remíze 8:8 v Ústí nad Labem, která byla hodně překvapivá, vyhráli Pražané 5:1 na palubovce Žabinských Vlků. Trápit je tak mohou jen bolavá záda trenéra Davida Filingera, který značně indisponovaný zvládl odkoučovat nedělní souboj v Brně. 

Z kabiny Plzně

Interobal stále drží neporazitelnost. O průběžné prvenství přišel jen díky tomu, že má o zápas méně než Chrudim. Právě s Východočechy Plzeňští minulý týden remizovali doma 3:3. Pak přišla nepřesvědčivá výhra 2:0 v České Lípě a teď rovnou před kamery ČT Sport do Edenu. Nic lehkého pro svěřence Marka Kopeckého.

Statistické okénko

Hráči Plzně a Slavie vládnou hráčským statistickým tabulkám. Nejlepším střelcem 1. FUTSAL ligy je slávista David Jošt, který se trefil devatenáctkrát. Nejlepšími střelci Plzně jsou čtrnáctigóloví Michal Seidler a Michal Holý. Stejně branek má i sešívaný Radim Záruba. 

Nejleším nahrávačem ligy je Michal Seidler, který poslal klíčový pas svým spoluhráčům hned sedmnáctkrát. Ve Slavii této statistice vládne kapitán Jan Homola, který přihrál na patnáct branek. Lepší už je jen teplický Deco. 

Nejproduktivnějšími hráči obou celků jsou Michal Seidler (31 bodů) a Radim Záruba (24 bodů). Plzeňský šutér je dokonce nejlepší z celé soutěže. 

Vzájemná prvoligová bilance mluví pro slávisty: 20 výher, 6 remíz a 6 proher. Nicméně už druhou sezonu v řadě sešívaní Interobal neporazili. 

Ohlasy k utkání

David Jošt (střelec Slavie): „Těším se, takové zápasy mám rád, Západočeši mají letos perfektní kádr, ale v Plzni jsme předvedli, že se s nimi dá hrát. Pomýšlejí na nejvyšší příčky a my se chceme právě s takovými týmy porovnávat. Jsem přesvědčený, že když do toho dáme všechno, tak můžeme být stejně úspěšní jako v Plzni."

Lukáš Němec (brankář Plzně): „Na Slavii samozřejmě čekáme stejně náročný zápas, jako byl u nás v Plzni. Domácí remízu jsme vnímali spíše jako ztrátu, takže do Prahy pojedeme určitě vyhrát.“

_____________________________________________________
SK Slavia Praha - SK Interobal Plzeň
ÚT 20:10 | SH Eden
živě na ČT Sport