Dnes je sobota 20.04.2024  uživatel nepřihlášen
Baráž o MS 2021 - repre v Chorvatsku remizovala 2:2 ...
08.11.20

Barážová bitva skončila remízou. Mladý brankář Němec těžkou zkoušku zvládl

Futsalová baráž o postup na MS 2021 začala v sobotu v Chorvatsku. Český celek po velké bitvě remizoval 2:2, ale přišel o vyloučeného kapitána Rešetára. Dobrou zprávou je, že mladý brankář Lukáš Němec skvěle zastoupil na poslední chvíli indisponovaného Ondřeje Vahalu.

Po úvodní minutě, kdy domácí zamkli český celek před svou branku, se hra vyrovnala. Chorvaté nastřelili tyč a Vnukův samostatný únik skončil nedotažený. Českou radost přinesla až 10. minuta, kdy Vnukův roh uklidil bezchybně do domácí brány Záruba – 0:1. O dvě minuty bylo ještě veseleji. Vnuk ukořistil míč, v úniku dostal balon za brankáře Primiće a Rešetár balon dorazil do prázdné – 0:2.

Zbytek první půle ovlivnily fauly. Sedm minut před koncem jich měli Češi pět, a nakonec na ně doplatili. V poslední minutě posoudil rozhodčí vzájemný souboj Záruby a soupeře jako český faul. Desítku pak proměnil Novak a snížil na poločasových 1:2.

Ve druhé půli začali Chorvaté velkým tlakem. Sudí jim dokonce po minutě a půl nabídl penaltu, ale Němec fantasticky Novaka vychytal. Ve 25. minutě měl český gólman štěstí. Novakova rána skončila na tyči. O dvě minuty déle se už Jihoevropané radovali, když Djuraš ze středu prostřelil Němce – 2:2. Ten následně chytil další vyloženou šanci a odvrátil skvělým zákrokem obrat skóre.

Dvanáct a půl minuty před koncem přišla výhoda pro český celek. Chorvatsko hráli pod hrozbou šestého faulu a desítky. Ve 30. minutě se Češi dočkali po ruce protivníka. Desetimetrovou penaltu ale Seidler neproměnil. Navíc pět a půl minuty před koncem přišel pátý faul i na straně Neumannovy družiny. Rozhodčí situaci nezvládali. Rešetár totiž dostal ve 34. minutě druhou žlutou kartu, ale červenou nedostal. Až zpětně za necelou minutu po upozornění třetího sudího.

Začala tak dvouminutová přesilovka Chorvatů, kterou Češi skvěle odbránili i díky skvělým zákrokům Němce. Zápas tak skončil nerozhodným výsledkem. Rozhodne se v úterý v Brně. Zápas vysílá v přímém přenosu od 18.10 hodin ČT Sport.

Výsledek je přijatelný, na odvetu se nachystáme, bilancoval Záruba

Svojí brankou otevřel skóre první barážové bitvy o postup na mistrovství světa. Radim Záruba uznal, že před zápasem v Chorvatsku by remízu bral, ale po jeho průběhu mohla česká reprezentace dosáhnout ještě na lepší výsledek. Opora Slavie věří, že v úterý bude tým na odvetu náležitě připravený.

Byla to futsalová válka, jak remízu s Chorvatskem 2:2 hodnotíte?

„Myslím si, že výsledek je celkem přijatelný. Kdyby nám to někdo řekl před zápasem, tak to bereme všema deseti a připravujeme se na domácí zápas. Ale podle průběhu hry si myslím, že jsme měli i šance, abychom vyhráli. Samozřejmě, že Chorvaté hráli doma a měli taky svoje příležitosti, ale mohli jsme nakonec odvézt i lepší výsledek.“

Co vidíte jako klíčový moment? Na hřišti bylo hodně emocí, když Novak nedal penaltu, pak nastřelil tyčku a pak přišlo vyrovnání…

„K některým věcem se vyjadřovat nebudu, to si nechám do kabiny. My jsme si řekli, že budeme hrát nějakým systémem hry, a to se nám na začátku druhé půle moc nedařilo. Chorvaty jsme tím dostali na koně. Pak přišly naše individuální chyby, nedůslednosti a soupeř nás zatlačil do obrany, bylo to pak pro nás těžké.“

Přežili jste oslabení, věřili jste si pak, že by mohl přijít šestý chorvatský faul a možnost vyhrát?

„Nevím, jak dlouho hráli Chorvaté s pěti fauly, ale hráli tak celkem dlouho. Jejich pivoti se nechtějí moc vracet, takže jsme si věřili, že bychom si to mohli hodit jeden na jednoho a dostat se za ně, že by nás pak mohli zachytávat a faulovat. Michal Seidler měl desítku, bohužel ji tentokrát neproměnil. Ale jak jsem říkal, výsledek bereme a připravíme se na odvetu do Brna.“