Dnes je středa 08.04.2020  uživatel nepřihlášen  
Jak dál v celostátním i regionálním futsalu ...
13.03.20

Výkonný výbor odsouhlasil dvě varianty ukončení nejvyšších soutěží

Na svém zasedání 12. března 2020 Výkonný výbor Svazu futsalu ČR jednomyslně rozhodl s ohledem na všechny možné sportovní i nesportovní aspekty o dvou možných variantách ukončení VARTA futsal ligy a 2. lig futsalu východ a západ v sezoně 2019/2020.

Klíčovým termínem je úterý 14. dubna 2020. Tedy tři dny po uplynutí třicetidenní lhůty nařízení Vlády České republiky ze dne 12. března 2020.

Odsouhlasené varianty VV SFČR

1. Konec soutěží 14. dubna 2020

Pokud Vláda ČR a Bezpečnostní rada státu do 14. dubna 2020 ve svém rozhodnutí neumožní odehrát sportovní zápasy po tomto datu v jakékoliv podobě, dojde k ukončení VARTA futsal ligy a 2. lig futsalu východ a západ dle aktuální tabulky, tj. VARTA futsal liga po odehrání 20. kola, 2. ligy futsalu východ a západ po odehrání 21. kola.

Ve VARTA futsal lize bude vyhlášen mistr ligy a dva sestupující. Ve 2. ligách futsalu východ a západ bude vyhlášen postupující a sestupující z každé skupiny.

2. Pokračování soutěží s upraveným systémem

Pokud Vláda ČR a Bezpečnostní rada státu do 14. dubna 2020 ve svém rozhodnutí umožní odehrát sportovní zápasy po tomto datu v jakémkoliv formátu, dohrají se obě české nejvyšší futsalové soutěže tímto způsobem:

  • Základní část VARTA futsal ligy se dohraje do 30. dubna 2020.
  • Čtvrtfinále a semifinále play off VARTA futsal ligy se odehraje pouze na 2 utkání pohárovým způsobem. Výhodou budou při stejném bodovém zisku a stejném skóre vstřelené branky na hřišti soupeře. Lépe postavený tým po základní části si vybere, zda začne sérii doma nebo venku.
  • Finále play off VARTA futsal ligy se odehraje na 2 vítězná utkání. Lépe postavený tým po základní části začne finálovou sérii na domácí palubovce.
  • 2. ligy futsalu východ a západ dohrají základní část do 30. dubna 2020.

Výkonný výbor UKSF a OSF UL odsouhlasil dvě varianty ukončení KPUK a okresních soutěží - jarní části OP; 1.tř; 2.tř; 3.tř a 4.tř

1. Konec soutěží 14. dubna 2020

Pokud Vláda ČR a Bezpečnostní rada státu do 14. dubna 2020 ve svém rozhodnutí neumožní odehrát sportovní zápasy po tomto datu v jakékoliv podobě, dojde k ukončení všech rozehraných mistrovských soutěží v regionu dle aktuálních tabulek, tj.  bez dohrání dalších zápasů finalové serie KPUK a podzimních dohrávek a celé jarní části okresních soutěží.

Ve všech soutěžích pak příslušný řídící orgán /UKSF a OSF UL/ vyhlásí výsledky soutěží včetně postupujících a sestupujících v jednotlivých soutěžích jimi řízených.

2. Pokračování soutěží s upraveným systémem

Pokud Vláda ČR a Bezpečnostní rada státu do 14. dubna 2020 ve svém rozhodnutí umožní odehrát sportovní zápasy po tomto datu v jakémkoliv formátu, dohrají se rozehrané soutěže tímto způsobem:

  • Všechny soutěže budou dohrány systémem play-off, přičemž k nasazení do této části soutěže použije její řídící orgán tabulku ke dni umožnění pokračování v soutěžích - rozpisy budou zveřejněny přes webovou stránku www.futsalusti.cz a cestou vedoucích jednotlivých soutěží v okresech Ústeckém a Teplickém.
  • Všechny zápasy play off výše uvedených soutěží se odehrají na 2 vítězná utkání. Lépe postavený tým ve stávající tabulce začne svoji sérii na domácí palubovce /hřišti/.
  • OSF UL v případě umožnění pokračování soutěží svolá bezprostředně po odvolání mimořádných opatření a uvolnění zákazu provozu sportovních zařízení termínovku, na které bude podrobně představen systém dohrání okresních soutěží. V případě finále KPUK dohrání jednoho či dvou finalových zápasů dle stávajícího stavu ve kterém vede Morgan Commando TP nad FK Sambular UL 1 : 0 na zápasy.
  • Všechny výše uvedené futsalové soutěže se dohrají nejpozději do pátku 12. června 2020.

Jiří Hanzlík
předseda VV UKSF a OSF UL