Dnes je sobota 20.04.2024  uživatel nepřihlášen
ERA-PACK Chrudim v čele VFL ...
28.02.20

Chrudim deklasovala domácí Plzeň a je v čele

Futsalisté Chrudimi vyhráli čtvrteční předehrávku 19. kola VARTA futsal ligy na palubovce Plzně 7:1. Nyní mají ve vlastních rukách, zda dokáží vyhrát základní část nejvyšší soutěže. 19. kolo pokračuje o víkendu.

Úvodní desetiminutovka přímého souboje o „šest“ bodů přinesla silný tlak Chrudimi, ta si však paradoxně žádnou výraznější brankovou příležitost vypracovat nedokázala. Plzeňská defenzíva dlouho fungovala bezchybně, naopak spoléhala na protiútoky a čekala na chyby soupeře. Zaváhání přišlo ve dvanácté minutě prvního poločasu, kdy Felipeho nepřesnou rozehrávku vystihl Vnuk a jeho práci bez problémů do prázdné branky přetavil Martin Zdráhal ve vedoucí branku.

Vstřelený gól Chrudim neutišil právě naopak, v rozmezí tří minut následně hosté nastříleli dvě branky. Nejprve po pasu Davida Drozda Everton vyrovnal, chvíli na to si slovo vzal sám David Drozd, který velmi rychle zvrátil stav ve prospěch Chrudimi. A když chvíli na to po ruce Jana Havla proměnil nařízený pokutový kop Everton, odnášela si Chrudim do kabin vedení 3:1!

Po přestávce to již bylo jednoznačné představení chrudimského týmu, který si v Plzni dokráčel pro pohodlné vítězství. Definitivní vítr z plachet nadechující se Plzni sebrala chyba Kozára, který naservíroval čtvrtý gól pro kapitána Matěje Slováčka. Když si ve 29. minutě vstřelil Michal Kovács vlastní branku, vedli chrudimští futsalisté již o čtyři branky. Situaci domácího týmu zhoršil chvíli na to i Tomáš Vnuk, který byl po druhé žluté kartě vyloučen. Přesilovou hru sice Chrudim nevyužila, v závěru ještě po trefách Yuriho a Tomáše Koudelky upravila skóre na konečných 7:1!

V tabulce VARTA futsal ligy se Chrudim posunula na první místo, s Plzní má stejně bodů, ale o jeden zápas odehráno méně. Další zápas čeká tým trenéra Condeho již v neděli doma proti Tangu Hodonín.

Interobal Plzeň - ERA-PACK Chrudim 1:7 (1:3)

Branky: 12. Zdráhal (Vnuk) – 14. Everton (D. Drozd), 15. D. Drozd (Koudelka), 17. Everton (pen.), 27. Slováček, 29. Kovács (vla.), 37. Yuri (Slováček), 40. Koudelka.

Plzeň: Lecjaks – Holý, Kovács (C), Kozár, Vnuk – Štrajt, Zdráhal, Havel, Künstner, Rozboud, Maur.

Chrudim: Rennan – Yuri, Duio, Slováček (C), Felipe – D. Drozd, Everton, Koudelka, Doša – P. Drozd, M. Mareš

28. února 2020 - eFutsal | Foto: Radek Klier