Dnes je pátek 29.03.2024  uživatel nepřihlášen
Repre nezvládla poslední zápas, musí do baráže ...
05.02.20

Češi prohráli s Kazachstánem a jdou do baráže proti Chorvatsku

Karty byly po předposledním zápase brněnské kvalifikace rozdány jasně. Český futsalový tým nesměl ve středu s Kazachstánem prohrát, aby postoupil přímo na MS do Litvy. To se nestalo. Češi prohráli a v dubnu si zahrají barážové dvojutkání proti Chorvatsku.

Začátek utkání byl jako z hororu. Hned ve 3. minutě trefil dvoje housle při power play Kazachů Douglas a Češi prohrávali 0:1. Pak přišla nešťastná čtvrtá minuta: Douglas přidal druhý gól z trestného kopu a pár vteřin po něm proměnil brejk Taynan – 0:3. Češi se probrali až ve druhé desetiminutovce a měli šance. Dokonce donutili soupeře k pěti faulům, ale ten další už nepřišel.

Po třech minutách druhé půle se Douglasovi podařilo zkompletovat hattrick. Češi ale bojovali dál. Ve 27. minutě zahrál brankář Higuita rukou proti střele Vahaly mimo vápno. K překvapení všech obdržel jen žlutou kartu, ale Seidler trefil z přímého kopu pouze břevno.

Gólu se po střechu zaplněná hala dočkala ve 36. minutě, kdy využil hru bez brankáře Holý - 4:1. Jenže dvě minuty před koncem definitivně rozhodl střelou do prázdné brány Taynan - 5:1. Skóre ještě upravil v závěru Vokoun, který byl prvně na hřišti a snížil na konečných 2:5.

Baráž se bude hrát 9. dubna v Chorvatsku a 12. dubna v České republice.

Ohlasy aktérů

Michal Holý: „Nevím, co se stalo na začátku. Nedokážu si to vysvětlit. Asi jsme ze soupeře měli strach. Možná jsme měli v hlavách, že stačí remíza, nevím. Navíc Kazachům spadla do brány každá střela. Neměli jsme takové štěstí, jako v předchozích zápasech, kdy nás podržel i brankář. Proti takovým hráčům, jako jsou Kazachstánci, je těžké otáčet výsledek 0:3. Nyní nás v baráži čeká Chorvatsko. Z barážových týmů jde o nejtěžšího soupeře, ale to jsme věděli. Nyní strašně mrzí pondělí, kdy jsme byli třicet pět vteřin od postupu. Pak nám dneska nepomohli Rumuni a dotřetice jsme si postup neuhráli sami. Máme čtvrtou šanci v baráži. Ještě se porveme."

Tomáš Neumann, trenér: „Začátek zápasu beru na sebe. Byla to moje velká chyba. My jsme se dva dny věnovali přípravě na Kazachstán. Sestříhali jsme klukům jejich silné stránky a možná jsem jim to neměli ukazovat, protože mi kluci připadali vystrašení, když viděli, jak hrají Taynan, Douglas, Higuita a Leo. Jde o hráče světového futsalu. Hráli více než tři čtvrtě zápasu. Kvalita byla na jejich straně. My jsme se ze začátku báli, přestali jsme hrát a nechtěli jsme běhat. Soustředili jsme se jen na jejich power play, při které jsme prakticky třikrát inkasovali. Zvedli jsme se až po deseti minutách. Chyběl nám kontaktní gól, měli jsme spousty šancí, ale nic tam nespadlo. Higuita chytal výborně. Věřil jsem, že když dáme kontaktní gól na 1:3, tak výsledek zvrátíme, ale to se bohužel nestalo. Prohru beru na sebe. Je to poučení. Kluci zápas nezvládli v hlavách."

Kazachstán – Česká republika 5:2 (3:0)

Branky: 3. Douglas (Higuita), 4. Douglas, 4. Taynan (Tursagulov), 23. Douglas, 38. Taynan - 36. Holý (Seidler), 40. Vokoun (Černý). ŽK: Vahala - Higuita. Diváci: 2130.
Kazachstán: Higuita (Gurov) – Taynan, Leo, Tursagulov, Douglas – Imanalin, Valiullin, Sulejmenov, Akbalikov, Jesenamanov. Trenér Kaká.
Česká republika: Vahala (Hůla) – Záruba, Slováček, Koudelka, D. Drozd – Vokoun, P. Drozd, Černý, Křivánek, Seidler, Holý, Janovský, Vnuk. Trenér Tomáš Neumann.

Rumunsko – Slovinsko 4:4 (2:1)

Branky: 11. M. Matei, 19. M. Matei (10 m pk), 28. M. Matei (Szöcs), 38. Tonita - 17. Čeh (Hozjan), 38. Čujec (Turk), 40. Hozjan (Turk), 40. Turk (Hozjan). ŽK: Valadares (ROM). Diváci: 653.
Rumunsko: Tonita (Grigoras) – Oliveira, D. Stoica, Valadares, Panzaru – M. Matei, Hadnagy, Covaci, Movileanu, Ribeiro, Craciun, Ferreira, Szöcs. Trenér Robert Lupu.
Slovinsko: Puškar (Lovrenčič) – Hozjan, Čujec, Turk, Čeh – Koren, Bukovec, Duščak, Tuzar. Trenér Andrej Dobovičnik.