Sparta bude bojovat o 2.místo, postupuje Barcelona ...
21.11.19

21. 11. 2019

Sparta porazila Minsk, do semifinále však postoupila Barcelona

Futsalisté Barcelony si ve čtvrtek s předstihem zajistili postup do semifinále UEFA Futsal Champions League. Nic na tom nezměnilo ani vítězství Sparty nad domácím Minskem 4:2. Pražané tak v sobotu zabojují o konečné druhé místo ve skupině. Stačí jim remíza s ukrajinským Chersonem.

Sparta se ujala vedení v 8. minutě po trefě Wildeho. Na 2:0 zvýšil po dalších pěti minutách kapitán Drahovský. Jenže pak fauloval v pokutovém území brankář Vahala, dostal červenou kartu a Minsk z penalty snížil na poločasových 1:2. Po přestávce ale vrátil Pražanům klid na futsalky Amadeu, který deset minut před koncem zvýšil na 3:1. Za domácí ještě snížil Žigalko, ale poslední slovo si vzal znovu sparťanský kapitán - 4:2.

Stalitsa Minsk - AC Sparta Praha 2:4 (1:2)

Branky: 15. Rogovik (pen.), 37. Žigalko (Lazjuk) – 8. Wilde (Amadeu), 13. Drahovský (Amadeu), 30. Amadeu, 40. Drahovský (10 m kop). ČK: 15. Vahala (ACS).

Minsk: Poljakov (Zmylsja, Lukša) – Gibadulin, Lazjuk, Čibisov, Dos Santos – Rogovik, Gorbenko, Mykola Grycyna, Žigalko, Korolyšin.

Sparta: Vahala (15. Cristiano, Plecitý) – Kocić, Amadeu, Wilde, Drahovský (C) – Rick, Brahimi, Seidler, Křivánek, Hora, Grbeša.

Cherson - FC Barcelona 2:4 (1:2)

Branky: 2. Roninho, 32. M. Zvarych - 3. Dyego, 8. Ferrao, 29. S. Daniel, 40. Lozano.