Dnes je čtvrtek 18.04.2024  uživatel nepřihlášen
Sparta ve futsalové LM prohrála s Barcelonou ...
20.11.19

Barcelona - Sparta 2:1 Sparta na úvod elitní fáze Ligy mistrů podlehla Barceloně

Dnes 16:41 - Minsk/Praha

Futsalisté Sparty na úvod elitní fáze Ligy mistrů v Bělorusku neudrželi vedení nad Barcelonou a favoritovi podlehli 1:2. Čeští šampioni poprvé v tomto ročníku soutěže zaváhali, ve druhém zápase čtyřčlenné skupiny ve čtvrtek vyzvou domácí Minsk.

Futsalisté pražské sparty. ilustrační foto.

Futsalisté pražské Sparty. Ilustrační foto.

AC Sparta Praha futsal

Sparťané, kteří v minulé sezoně sesadili z pomyslného českého futsalového trůnu Chrudim, při svém premiérovém startu v LM vyhráli všechna tři utkání v domácí základní skupině. Také dnes začali Pražané dobře a už ve třetí minutě otevřel skóre kapitán Drahovský po přihrávce bývalého barcelonského hráče Wildeho.

Brankář Vahala pak Spartu dlouho držel a překonat ho dokázal až těsně před koncem první půle Dyego. Barcelona, která soutěž dvakrát vyhrála a v minulé sezoně skončila třetí, dokonala obrat ve 27. minutě zásluhou Aicarda. Další střely pochytal výborný Vahala, ale tým trenéra Simitčiho těsnou porážku neodvrátil ani při závěrečné power play.

Pouze vítězové každé ze čtyř skupin postoupí do závěrečného Final Four. Mezi nejlepší čtyři celky Ligy mistrů se český zástupce ještě nikdy nedostal.