Dnes je čtvrtek 28.03.2024  uživatel nepřihlášen
S Portugalskem ČR padla, ale postupuje ...
28.10.19

Češi svedli s Portugalci vyrovnanou bitvu. V bráně debutoval Hůla

Česká futsalová reprezentace zakončila kvalifikační turnaj o postup na MS soubojem s domácími Portugalci. Aktuální mistři Evropy se hodně nadřeli, ale nakonec Čechy porazili 4:1.

Český tým ustál úvodní tlak a vystrčil růžky. Velkou šanci měl Janovský, ale se spoluhráči rozhozenou obranu nevyšachoval. Skóre nakonec otevřel ve 12. minutě B. Coelho, ale o tři minuty později Michal Seidler parádní ranou vyrovnal na 1:1. Další příležitost měl Holý, ale branku soupeře v šanci minul. Nepříjemný moment přišel v 18. minutě. Libor Gerčák se při težkém zákroku zranil (zadní stehení sval) a Ricardinho pohodlně dorazil míč do brány - 2:1.

Ve druhé půli Češi pokračovali v aktivní hře a první zákroky v národním týmu si připsal i Michal Hůla. Teplický mladík si počínal velice zkušeně. Dobývaní portugalské brány nedopadlo, naopak ve 34. minutě domácí celek uklidnil přesně střílející Varela - 1:3. Tři minuty před koncem sáhl trenér Neumann ke hře bez brankáře. Šance byly, ale nakonec tu největší dostal 3 vteřiny před koncem domácí Ricardinho, který skóroval do prázdné brány - 1:4.

Česká republika - Portugalsko 1:4 (1:2)

Branky: 15. Seidler - 12. B. Coelho, 18. Ricardinho, 34. Varela, 40. Ricardinho.

Česká republika: Gerčák (Hůla) - Rešetár, Seidler, Holý, Vnuk - Záruba, P. Drozd, Černý, Slováček, Koudelka, D. Drozd, Janovský. Trenér Tomáš Neumann.

Portugalsko: Sousa (Hugo) - Cecílio, Matos, Ricardinho, B. Coelho - A. Coelho, Erick, Miguel, Cary, Cardinal, Moreira, Varela, Brito. Trenér Jorge Braz.

Německo - Lotyšsko 2:7 (0:3)

Branky: 36. a 36. Wittig - 3. Jerofejevs, 10. Baklanovs, 14. Strazdinš, 23. Kolesnikovs, 26. a 40. Matjušenko, 27. Halimons.