Dnes je pátek 29.03.2024  uživatel nepřihlášen
Sparta postupuje ve futsalové LM ...
14.10.19

Plný počet bodů znamená postup do elitní fáze futsalové LM

Futsalisté Sparta Praha postoupili do elitní fáze Ligy mistrů. Domácí základní skupinu ovládli bez ztráty bodu, když v neděli večer porazili polského mistra Rekord Bielsko-Biala 4:1. Los elitních skupin proběhne v pátek od 14 hodin.

Sparta veděla, že ji k postupu stačí bod, ale od začátku si šla za vítězstvím. Ve 2. minutě pálil přesně po rohu Kociće Grbeša. Druhý gól přidal po střele Amadea dorážející Seidler. Po první půli vedli Pražané 2:0.

Jenže vstup do druhého dějství vyšel Rekordu. Bondar snížil na 1:2 a domácí nepatrně znervózněli. Klid do domácí hry vrátil ve 25. minutě přesně střílející Amadeu. Sparta znovu vedla o dva góly - 3:1. Polští futsalisté ještě na konci zkusili power play, ale bez výsledku. Výhru a postup Sparty pečetil v poslední minutě do prázdné brány Drahovský.

Právě autor poslední branky a kapitán Sparty Tomáš Drahovský si po postupu oddychl: "Je to skvělý pocit. Před začátkem soutěže jsme si řekli, že chceme jít zápas od zápasu a vše vyhrát. Povedlo se. I když poslední utkání nebylo jednoduché. Poslední krok je vždy těžký. Nám stačila sice remíza, ale na to nelze spoléhat."

V elitní skupině UEFA Futsal Champions League by chtěl kapitán Pražanů slavného soupeře. "Přál bych si Barcelonu. Naposledy, když jsem proti ní hrál, tak mi to vyšlo. Dal jsem tři góly a byl to můj nejslavnější zápas," vzpomínal Drahovský na své angažmá ve španělské lize.

Polský Rekord vedl jako kapitán český reprezentant Jan Janovský. Jeho tým musel Spartu porazit, aby postoupil. "To se nepovedlo," litoval český futsalista a pokračoval: "Jsme zklamaní. Sparta si však postup zasloužila. Zápas se zlomil v první půli, kdy jsme dostali dva góly. Nechtěli jsme to vzdát a výsledek jsme ještě korigovali na 1:2. I tak to bylo málo."

AC Sparta Praha - Rakord Bielsko-Biala 4:1 (2:0)

Branky: 2. Grbeša, 9. Seidler, 25. Amadeu, 40. Drahovský - 21. Bondar.
Sparta: Vahala (Gerčák, Plecitý) - Kocić, Novak, Wilde, Grbeša - Rick, Brahimi, Amadeu, Seidler, Drahovský, Křivánek, Hora. Trenér Beni Simitči.
Rekord: Nawrat (Iwanek) - Poplawski, Budniak, Marek, Bondar - Kubik, Pietyra, Surmiak, Dudek, Gasior, Viana, Korpela, Janovský. Trenér Andrzej Szlapa.

Luxol St. Andrews - FK Csíkszereda 2:2 (2:2)