Sparta má LM rozehránu na postup ...
11.10.19

Sparta svůj vstup do Ligy mistrů zvládla, vysoko vyhrála

Sparta svůj vstup do ligy mistrů zvládla, vysoko vyhrála

První hrací den základní skupiny UEFA Futsal Champions League dopadl pro pražskou Spartu skvěle. Rumunského mistra ve čtvrtek porazila na Podvinném mlýně 7:3.

Spartě se úvod zápasu povedl. Potřebný klid po první brance přišel ve 3. minutě, kdy se trefil Grbeša. Jenže Sparta se vedením ukolébala. Hráči rumunského celku začali být lepší, tvořili si šance a Sparta faulovala. Vahala však čaroval a chytil několik tutovek, nebo mu pomohla branková konstrukce.

Zlom utkání přišel v 17. minutě. M. Matei neproměnil desítku za šestý faul domácích - přestřelil. Vahala však vzal balon a rychle poslal do brejku na Seidlera, který se nemýlil. Vzápětí přidal třetí branku Drahovský a Sparta dominovala.

Ve druhém poločase sparťané znovu brzy udeřili. Novak a Rick postupně zvýšili na 5:0. Deset minut před koncem začal rumunský tým s power play, ale vše vyústilo šestou brankou Sparty. Přes celé hřiště se trefil Novak.

Pět minut před koncem se dočkali i Rumuni, když dostal míč za Vahalova záda Hector, ale Pražané vzápětí kontrolovali. Na 7:1 zvyšoval Wilde. Druhý gól přidal rumunský mistr ve 38. minutě po trefě Rakiće. Vzápětí Drahovský fauloval v pokutovém území a penaltu s přehledem proměnil F. Matei - 3:7. Na výhře Pražanů se už ale nic nezměnilo.

Hrdinou Sparty byl jednoznačně brankář Ondřej Vahala. I jemu se pochopitelně vstup do základní skupiny zamlouval: "Věděli jsme, že je důležité dobře do skupiny vstoupit, což se nám povedlo. Poločas jsme vyhráli tři-nula."

Druhá branka přišla po zahozené desítce soupeře. Vahala vyhodil míč na Seidlera a ten se nemýlil. "Michalova specialita je, že když je míč na tribuně, tak on už je na polovině soupeře. Pak nadává, když mu balon nehodím," smál se Vahala. Sám střelec Michal Seidler měl se zakončením jasno: "Jiná varianta nebyla. Věděl jsem, že budu střílet z první. Vyšlo to."

Vahala vypadal, že je v top formě, ale necítil se tak. Čtrnáct dní se léčil z horeček. Teď však věří, že Sparta zvládne i zbylé dva zápasy: "Musíme hrát s pokorou. Hraje se hned v pátek, budeme trochu unavení. Důležitá bude zodpovědná hra odzadu. Nesmíme dělat individuální chyby a věřím, že zápas zase brzy rozhodneme."

Imperial Wet - Sparta Praha 3:7 (0:3)

Branky: 35. Hector, 38. Rakić, 39. F. Matei - 3. Grbeša, 17. Seidler, 17. Drahovský, 23. a 33. Novak, 24. Rick, 36. Wilde.

Imperial Wet: Gonzales (Dospinescu) - F. Matei, Covaci, Hector, Alvarito - Panzaru, M. Matei, Santiago, Pršič, Tankó, Valadares, Deco, Rakić. Trenér Sito Rivera.

Sparta: Vahala (Gerčák, Plecitý) - Kocić, Novak, Wilde, Grbeša - Rick, Brahimi, Amadeu, Seidler, Drahovský, Křivánek, Hora. Trenér Beni Simitči.

11. října 2019 - fotbal.cz | Foto: Michal Pavlík