Repre vyhrála Visegrad ...
27.09.19

25. 9. 2019

Češi vyhráli turnaj Visegrad4. Poláky porazili 4:3

Turnaj Visegrad4 v polském Krosnu skončil ve středu. Český tým se v podvečer utkal s domácím výběrem o konečné první místo a vyhrál 4:3.

Český tým začal odzadu a trpělivě bránil. První branky se Neumannovi svěřenci dočkali až ve 13. minutě. Koudelka výborně zapresoval a Rešetár uklízel do odkryté brány. Na poločasových 2:0 pro Čechy zvýšil v 19. minutě po asistenci Koudelky Pavel Drozd.

Vstup do druhé půle byl také parádní. Rychlou branku vstřelil Vnuk - 0:3. Polsko se dočkalo gólu ve 28. minutě, když se po rohovém kopu Kubika trefil Lutecki - 1:3. Krev do žil vlil Polákům vlastní gól ve 34. minutě, když se po autu odrazil míč od Rešetára za Vahalu - 2:3. Drama bylo na světě. O dvě minuty později chyboval na polovině soupeře Vahala, který trefil míčem Zastawnika a od něj doputoval míč do prázdné brány - 3:3.

Dvě minuty před koncem vrátil českému celku vedení David Černý, který vybojoval balon a parádně zavěsil - 3:4. Tato branka nakonec i přes závěrečný tlak domácích při power play byla vítězná.

Polsko - Česká republika 3:4 (0:2)

Branky: 28. Lutecki (Kubik), 34. vlastní Rešetár, 36. Zastawnik - 13. Rešetár (Koudelka), 19. P. Drozd (Koudelka), 21. Vnuk, 38. Černý.
Polsko: Nawrat (Kaluža) - Wilk, Zastawnik, Lutecki, Lopuch - Kubik, Spychalski, Kreft, Solecki, Leszczak, Kriezel, Marek, Lisowski.
Česká republika: Gerčák (Vahala) - Černý, Rešetár, Holý, Vnuk - Vokoun, Záruba, P. Drozd, Slováček, Koudelka, D. Drozd, Janovský. Trenér Tomáš Neuamann.