Repre U21 v Portugalsku nezklamala ...
27.06.19

Reprezentace U21 statečně bojovala v Portugalsku

Reprezentace u21 statečně bojovala v portugalsku

Se skvělými výsledky se vrátila česká reprezentace do 21 let z dvojutkání v Portugalsku. Vprvním utkání naši hráči remizovali, v odvetě vyhráli poločas a i když se nakonec před uměním domácích museli sklonit, zanechali výborný dojem.

V prvním utkání český tým třikrát vedl, ale domácí dokázali pokaždé vyrovnat, bohužel poslední branka přišla až v závěrečné minutě duelu. V odvetě byli naši hráči jen krůček od velkého překvapení, Vyhráli první poločas 2:0, bohužel, domácí po změně stran vývoj utkání otočili a vyhráli 3:2.

"První poločas jsme hráli skvěle a vedli jsme 2:0. Měli jsme i další šance. Bohužel jsme hned po přestávce brzo inkasovali a Portugalci dostali křídla. Během první desetinovky druhé půle srovnali stav. Pak to bylo o tom, kdo dá třetího góla. Bohužel to byl soupeř. My jsme ihned reagovali, pozměnili taktiku a posledních pět minut pritlačili Portugalce před jejich bránu. Domácí vůbec nedokázali reagovat na naši hru s vysunutým brankářem. Bohužel se nám i přes značný tlak nepodařilo zápas dorovnat. Chybělo i to potřebné štěstí. Klukům a celému realizačnímu týmu patří obrovská poklona za to, co tu předvedli. Jsem na všechny pyšný," vzkázal Kopecký.

1. utkání: Portugalsko - Česká republika 3:3 (2:2)

Branky: 13. Bebé, 20. Bebé, 40. Rúben Góis - 10. Šarközy, 15. Křemen, 36. Hájek.

Sestava ČR: Němec (Hůla) - Klíma, Lidmila, Křemen, Künstner, Šarközy, Hájek, Křivánek, Blahuta, Fejl, Sita, Dziuba, Balog. Trenér Marek Kopecký.

2. utkání: Portugalsko - Česká republika 3:2 (0:2)

Branky: 23. José Martins, 27. Rúben Góis, 32. Rúben Góis - 10. Klíma, 20. Künstner.

Sestava ČR: Hůla (Němec) - Šarközy, Hájek, Křemen, Fejl, Klíma, Künstner, Lidmila, Dziuba, Balog, Blahuta, Sita, Křivánek. Trenér Marek Kopecký.