Dnes je úterý 26.05.2020  uživatel nepřihlášen  
Svarog mění od léta 2019 trenéra ...
11.06.19

Svarog má nového trenéra: přichází Viktor Tarčilo

Svarog má nového trenéra: přichází viktor tarčilo

Krátce po finálové sérii VARTA futsal ligy vešlo na rusky hovořících webech ve známost, že Svarog Teplice bude měnit trenéra. A také se už ví, kdo jím bude. Na lavičku severočeského celku usedne od úvodu srpna běloruský trenér Viktor Tarčilo. Toho si možná pamatujete jako trenéra Lidy; tento tým bojoval loni na podzim v chrudimské hale v Lize mistrů.

Lidselmash Lida, čtyřnásobný běloruský mistr, se dostal na konci sezóny do problémů, protože hlavní sponzor, kterého měl klub v názvu, se rozhodl klub ze stotisícového měst Lida v západním Bělorusku dál nepodporovat. Lida navíc vypadla již ve čtvrtfinále ligové play-off s Homelem a sezóna tak pro hráče skončila dřív, než by si fanoušci přáli. Ale úspěšný trenér již angažmá má. V české VARTA futsal lize.

„S Viktorem Tarčilem jsem se již dohodl, že od 1. srpna tohoto roku zaujme pozici hlavního trenéra našeho klubu,“ řekl pro ukrajinský web futsalua.ogr prezident Svarogu Michail Žák, což nám osobně potvrdil. „Svarog potřebuje vítězného trenéra a Viktor Konstantinovič, podle mého názoru, dlouho chtěl vyzkoušet práci v zahraničí. Se vší úctou k mistrovství Běloruska, doma už jako trenér dosáhl všeho, potřebuje další motivaci. Takovou příležitost mu s radostí dám,“ řekl šéf teplického klubu, který s trenérem o této možnosti nezávazně hovořil již při přátelských zápasech Svarogu v Bělorusku.

Českého fanouška ihned napadne, zda si sebou trenér přivede nějaké hráče. „Dávám kouči volnou ruku pro výběr dvou nebo tří hráčů,“ vysvětluje Michail Žák. „Nyní trenér jedná s potenciálními kandidáty, v této věci mu důvěřuji. Během 10-12 dnů se musíme rozhodnout o nově příchozích a zahájit proces vydávání víz.“

Zároveň je jasné, že novou posilou nebude největší klenot Lidy. „Vladimir Žigalko nás bohužel odmítl, protože bude ve své kariéře pokračovat v Bělorusku,“ vysvětlil prezident Svarogu. Podle posledních informací Žigalko, kterého naši hráči znají ze vzájemných soubojů s běloruskou reprezentací, přestupuje do celku Stalitsa Minsk, který aktuálně bojuje o účast v Lize mistrů.

Co nové změny ve Svarogu finalistovi ligy přinesou, budete moci sledovat od zahájení letní přípravy.

9. června 2019 - Radek Klier | Foto: Radek Klier

Zároveň přidáváme další info k teplickému Svarogu FC:

Los VARTA futsal ligy: Obhájce titulu vyzve na úvod nováčka


Na Grémiu klubů VARTA futsal ligy došlo v neděli k rozlosování soutěžního ročníku 2019/2020.

Vylosovaná čísla

1. FK ERA-PACK Chrudim
2. Helas Brno
3. SK Olympik Mělník
4. AC Sparta Praha
5. FC Tango Hodonín
6. SK Slavia Praha
7. FC Nejzbach Vysoké Mýto
8. SK Interobal Plzeň
9. Dynamo PCO České Budějovice
10. FTZS Liberec
11. FC Démoni Česká Lípa
12. Svarog FC Teplice

Los 1. kola (6. - 8. září 2019)

FK ERA-PACK Chrudim - Svarog FC Teplice
Helas Brno - FC Démoni Česká Lípa
SK Olympik Mělník - FTZS Liberec
AC Sparta Praha - Dynamo PCO České Budějovice
FC Tango Hodonín - SK Interobal Plzeň
SK Slavia Praha - 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto

Převzato z: futsal.cz