2.serie semifinále VFL ... 1 : 1 na zápasy ...
02.05.19

2. 5. 2019

Neskutečný futsal. Chrudim otočila výsledek v prodloužení

Druhým zápasem pokračovala ve čtvrtek večer semifinálová série play off VARTA futsal ligy mezi domácí Chrudimí a pražskou Spartou. Hosté vedli v sérii 1:0 na zápasy. Druhý duel dospěl do prodloužení a v jeho strhující koncovce zvítězil ERA-PACK 6:4.

Úvod zápasu patřil Chrudimi, ale její šance pochytal skvělý Gerčák. Sparta udeřila z ničeho nic v 5. minutě, kdy se po zemi trefil Wilde. ERA-PACK měl nadále tlak, ale hosté měli famózního brankáře, který chytil i nemožné. A tak přišel trest. Ve 14. minutě se ze střední vzdálenosti prosadil sparťan Grbeša - 0:2. O minutu později vstřelil třetí gól Sparty znovu Wilde a s Chrudimí bylo hodně zle.

Jenže Pražané hráli pod hrozbou šestého faulu. Nejprve v 18. minutě snížil ranou pod břevno Bagatini a pak dostal možnost desítky domácí Éverton, ovšem svou střelu otřel jen o tyč.

Po přestávce Chrudim stupňovala tlak. Koudelka dokonce snížil na rozdíl jedné branky, ale Sparta záhy znovu dokázala odskočit na dva góly, když se po individuální akci prosadil Novak. Závěr základní hrací doby nabídl skvělé drama. ERA-PACK konečně zúročil tlak a dvěma rychlými góly za sebou vyrovnal na 4:4. Radovali se Bagatini, Éverton a celá vyprodaná hala.

Chrudimští odchovanci zlomili Spartu!

Chrudimští odchovanci zlomili spartu!

Matěj Slováček a Tomáš Koudelka měli klíčovou úlohu ve chvílích, kdy se lámalo druhé semifinále mezi ERA-PACKem Chrudim a pražskou Spartou. Oba vstřelili po jednom gólu v nastaveném čase a měli tak lví podíl na výhře svých barev. Koudelka tak dvě minuty před koncem zkompletoval hattrick v utkání, které patřilo k nejzajímavějším v sezóně.

Utkání, které přineslo skvělou a dramatickou podívanou, si příliš nevychutnali diváci u nekvalitního streamu, ale diváci v hale byli nadšení, zejména ti fandící domácím.

Souboj před zaplněnou halou měl zajímavý průběh. Domácí se sice proti prvnímu utkání výrazně zlepšili a jejich fanoušci je poznávali, přesto Sparta šla do vedení 3:0! Chrudimi se povedlo snížit a měla i výhodu desetimetrového kopu, ten ale Éveton neproměnil.

Po změně stran snížili domácí na rozdíl jednoho gólu, ale Novak vrátil Spartě dvougólové vedení. V průběhu celého utkání doslova časoval sparťanský brankář Gerčák, který zlikvidoval nespočet nebezpečných střel domácích hráčů. Paradoxně právě on vrátil domácí do vedení. V 37. minutě špatně vyhodil a rychlý protiútok přinesl chrudimským snížení. Ti pak rychle přidali i vyrovnávací gól na 4:4, po kterém se muselo jít do prodloužení.

V jeho první části branka nepadla, ale ve druhé pětiminutovce se trefili v úvodu jmenovaní odchovanci domácího klubu Slováček a Koudelka. Díky jejich zásahům mohli domácí slavit výhru 6:4 a série bude pokračovat příští pátek v hlavním městě.

FK ERA-PACK Chrudim - AC Sparta Praha 6:4pp (1:3,3:1 - 0:0,2:0)

Branky: 18. Bagatini, 29. Koudelka, 37. Bagatini, 37. Koudelka, 47. Slováček, 48. Koudelka - 5. Wilde, 14. Grbeša, 15. Wilde, 30. Novak

ERA-PACK: Litviněnko, Žďánský - Everton, Mareš R., Mareš M., Max, Koudelka, Drozd P., Drozd D., Doša, Bagatini, Balog, Slováček, Felipe.

Sparta: Gerčák, Vahala - Seidler, Novak, Grbeša, Drahovský, Vnuk, Wilde, Křivánek, Amrani, Hora.

Stav série:  1 : 1