Češi U19 jsou stále ve hře o postup na ME ...
28.03.19

Bělorusko U19 - Česká republika U19 3:3 (2:2)

Ve druhém kvalifikačním zápase Češi remizovali s Běloruskem

Gólová přestřelka, ve které český tým třikrát prohrával, ale pokaždé dokázal srovnat, se hrála dnes odpoledne v podmoskevském Ščelkovu. Naše reprezentace s Běloruskem remizovala 3:3 a pořád má naději na turnajové vítězství a tím i postup na evropský šampionát.

Český tým prohrával už od 47. vteřiny utkání, ale už na konci 3. minuty vyrovnal Buchta. Bělorusové, které vede jeden z nejlepších hráčů běloruské historie Černik, se znovu dostali do vedení, ve 12. minutě ale Buchta svým druhým gólem srovnal na 2:2. Tento výsledek vydržel do poločasové přestávky.

Po změně stran byl český tým aktivnější, jenže do třetice se do vedení dostal soupeř, když se ve 26. minutě trefil Čerňjak. Osm minut před závěrečnou sirénou ale srovnal Havrda na 3:3, žádný další spoluhráč ho již nenapodobil, a tak se body dělí.

Pro český tým to znamená jediné. Pokud chce skupinu vyhrát a podívat se na mistrovství Evropy, musí v posledním utkání porazit domácí Rusko. To včera rozdrtilo právě Bělorusy vysoko 8:0 a dnes ho čeká duel proti Řecku. Souboj našich hráčů s domácím výběrem se hraje v sobotu v 17:30 hod. SEČ.

Branky: 1. Švedko, 10. Švedko, 26. Čerňjak - 3. Buchta, 12. Buchta, 33. Havrda.
Bělorusko: Antonov - Popovič, Mokin, Švedko, Čerňjak - Petuchov, Matsjukevič, Krivitskij, Dubkov, Voronin Vla., Malinovski, Voronin Vja. Trenér Alexandr Černik.
Česká republika: Žežulka - Buchta, Zajíček, Rajnoch, Havrda - Lecjaks, Špička, Blahuta, Dziuba, Štanglica, Sita. Trenér Martin Brůna.

zdroj: eFutsal.cz