Dnes je neděle 26.05.2019  uživatel nepřihlášen  
Svarog Teplice na cestách ...
09.03.19

Svarog on tour… Tepličtí proti mistrovi Běloruska

Svarog on tour… tepličtí proti mistrovi běloruska

Běloruský mistr Lidselmash Lida hostí v těchto dnech tým teplického Svarogu. Oba soupeři spolu sehrají dvě přípravná utkání, český celek tak má o kvalitní přípravu na play-off postaráno. Hrát se bude ve dnech 8. a 9. března.

Lidu není třeba našim fanouškům příliš představovat, stačí jen připomenout, že se na podzim představila v chrudimské hale při zápasech elitní fáze Ligy mistrů. Klub, který má v kádru zajímavý mix běloruských i zahraničních futsalistů, je v aktuální tabulce běloruské ligy na 3. místě, čemuž "pomohla" překvapivá prohra s Dinamem Minsk před dvěma týdny. Střeleckým tahounem je běloruský reprezentant Vladimir Žigalko, který s 29 góly vévodí tabulce střelců domácí soutěže.

Se Svarogem do Běloruska odletělo 12 hráčů a 8 členů realizačního týmu, pochopitelně včetně prezidenta klubu Michala Žáka: „Pro mě osobně jsou zápasy v Bělorusku velmi důležité. Jsem původem z Běloruska a jako šéf Svarogu nebo dříve Balticflory, jsem se ještě nikdy s běloruským týmem nepotkal. Moc se na to těším!“ podělil se o své pocity na klubovém webu.

Web svarogfc.cz také uvádí, že v hale s kapacitou 1.000 diváků je vyprodáno a domácí tým připravuje internetový přenos obou utkání. Rozhodně půjde o zajímavou konfrontaci, připomínáme, že Lida prohrála v Chrudimi s ERA-PACKem při Lize mistrů 0:4, ale rozhodně jde o kvalitního protivníka.

8. března 2019 - Radek Klier | Foto: Radek Klier