Dnes je středa 24.04.2024  uživatel nepřihlášen
Rapid porazil Kladno ...
04.03.19

Ve šlágru19. kola přivítal, v hale na Slunetě, domácí Rapid druhý tým tabulky FK Kladno. A ve hře bylo hodně. Kladno potřebovalo nutně vyhrát pro udržení naděje na postup do nejvyšší soutěže. V případě jakékoliv bodové ztráty, by vzhledem k formě a losu prvního týmu tabulky z Českých Budějovic, byly postupové naděje kladenských s největší pravděpodobností definitivně ztraceny. To Rapid hrál o udržení naděje na třetí místo, na němž se momentálně nachází FK GMM Jablonec.

Samotné utkání Rapidu s Kladnem začalo pro domácí Rapid skvěle. V 1. minutě nastřelil po rohovém kopu míč na zadní tyč Václav Sloup a Jiří Chmelan díky svému důrazu dopravil míč do branky – 1:0. Kladenští, kteří nastoupili bez svého dosavadního nejlepšího střelce a bývalého hráče Rapidu Petra Šnídla, si v dalším průběhu vytvořili územní převahu, ale díky dobrému bránění hráčů Rapidu se nedostávali do vyložených šancí. Bohužel už od 11. minuty hrál Rapid pod hrozbou šestého akumulovaného faulu a následného 10m kopu. Tato hrozba se nakonec vyplnila, ještě předtím však rozehrával Rapid volný kop z nadějné pozice, ale nadvakrát se nepodařilo hostujícího brankáře Tetoura překonat. Následně však přišel již zmíněný šestý akumulovaný faul Rapidu a 10m kop. Ten však hostující Kaválek, stejně jako na podzim, neproměnil a Rapid si tak odnesl do kabin nejtěsnější možné poločasové vedení 1:0. Vypjatý závěr prvního poločasu sliboval do druhého poločasu dramatickou podívanou.

Úvodní pětiminutovka druhého poločasu vyšla lépe Kladnu a vyústila ve vyrovnávací branku kladenského Farkaše na 1:1. Rapid ovšem dokázal rychle zareagovat. Nejprve nedokázal na zadní tyči protlačit do branky míč Martin Dlouhý, ale ve 27. minutě už se mohli domácí radovat. Matěj Čapek si navedl míč středem hřiště a střelou bodlem o tyč poslal Rapid do vedení 2:1. Za další minutu a půl navíc dokázal již zdánlivě ztracenou šanci využít Filip Chrudimský a Rapid najednou vedl 3:1. Ve 30. minutě mohlo být ještě veseleji, po parádní akci se dostal míč k Filipovi Chrudimskému, ale jeho dloubáček skončil na břevně kladenské branky. Vzápětí branková konstrukce zachránila také Rapid po pokusu Pavla Stejskala. Ve 32. minutě přišel jeden z důležitých momentů zápasu. Martin Dlouhý se řítil do gólové příležitosti, podle domácích fanoušků a hráčů byl nedovoleně zastaven brankářem Tetourem. Rozhodčí však byli jiného názoru, tudíž hra pokračovala dále a z následného protiútoku kladenští snížili3:2. Kladenští museli vzhledem k vývoji v tabulce riskovat a tak sedm minut před koncem utkání vyrukovali s power – play. Tu se dařilo domácím obstojně bránit, přesto se Kladno dostalo do šancí. Nejprve zachraňoval domácí na brankové čáře Martin Macháček, ale o pár desítek sekund později již kladenští využili nedůrazu hráčů Rapidu před vlastní brankou a srovnali na 3:3. Kladno však potřebovalo v boji o postup nutně vyhrát a tak pokračovalo ve hře bez brankáře a to se nakonec stalo hostům osudným. V čase 38:50 se dostal po přihrávce Jiřího Chmelana k míči Martin Dlouhý a zkušeně přes půl hřiště trefil odkrytou branku Kladna. Do konce utkání však zbývala ještě více než minuta a Kladno se nevzdávalo a v závěru si vytvořilo ještě dvě velké příležitosti, které dokázal zlikvidovat Tomáš Votava.

Rapid a jeho fanoušci, kteří opět vytvořili báječnou atmosféru, se tak mohli radovat ze tří bodů a velice cenné výhry 4:3, která znamená dva fakty. Kladno prakticky ztratilo naději na první místo a postup do nejvyšší soutěže a Rapid díky výhře odskočil na pět bodů pátému Jerigu a dotáhl se bodově na třetí Jablonec, který má však lepší vzájemný zápas. V posledních třech utkáních se tak Rapid bude snažit právě o bronzové umístění, k němuž stačí teoreticky porazit o více než jednu branku Jablonec a vyhrát jedno utkání z dvojice proti Jerigu a pražským Wizards.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Martin Dlouhý (FC Rapid Ústí nad Labem): „Po rychle vstřelené brance a zodpovědnému přístupu především v defenzivě se nám v prvním poločase dařilo až na výjimky držet soupeře od naší branky. Pravdou je, že Kladno bylo více na balónu a v závěru první půle jsme přežili desetimetrový kop a tlak soupeře. Další pozitivum bylo, že po vyrovnávací brance Středočechů jsme ihned reagovali dvěma góly. Kladno muselo riskovat hru bez brankáře a i přes vyrovnání na 3:3 se nám podařilo vstřelit rozhodující gól a zápas dotáhnout do vítězného konce. Poděkování náleží divákům za podporu v hledišti.“

Jiří Veselý (FK Kladno): „Do utkání jsme nevstoupili špatně, ale již v první minutě jsme inkasovali. To nás vyvedlo z tempa a až druhou polovinu první půle jsme se dostali do naší hry. Bohužel domácí výborně bránili a my se nedostávali do zakončení. O poločas jsme si řekli, co změníme a nastoupili jsme podle toho do druhé půle. Bohužel domácí odskočili na rozdíl dvou branek, my neproměnili pár šancí a po snížení na 3:2 z pohledu Rapidu jsme hráli power-play. Vytvářeli jsme se brankové příležitosti, trefili jsme tyč a pákrát trestuhodně nezavřeli zadní tyč. Remíza by pro nás nic neřešila, proto jsme v power-play pokračovali, ale po chybě při rozehrávce jsme domácím umožnili vstřelit rozhodující gól. Byl to futsal, který se divákům musel líbit, utkání mělo i emoce.“

FC Rapid Ústí nad Labem – FK Kladno 4:3 (1:0)

Sestava Rapidu: Votava – Čapek, Sloup, Chmelan, Dlouhý – Macháček, Virt, Krok, Chrudimský

Připraveni do hry: Džudža, Dvořák

Branky Rapidu: Chmelan, Čapek, Chrudimský, Dlouhý