Pokračovala 2LZ ...
27.02.19

2. liga- západ: Kladno rozhodlo duel s Malibu až v závěru, bodovali Wizards, Mělník i Příbram

2. liga- západ: kladno rozhodlo duel s malibu až v závěru, bodovali wizards, mělník i příbram

Ani v 18. kole nezaváhalo vedoucí duo tabulky Dynamo a Kladno. Kladenští futsalisté ale měli v domácím duelu proti Malibu, co dělat. V úvodu sice rychle vedli o čtyři góly, ale ten vítězný nakonec vstřelili až minutu před koncem. Severočeské derby zvládl ústecký Rapid, který přehrál Chomutov 6:3. Dařilo se týmům bojujícím o záchranu. Wizards vyhráli přímý souboj o klidnější závěr ročníku v Liberci, předposlední rezerva Mělníka uhrála bod na Jerigu a to sahala i po všech třech, a podruhé v řadě vyhrála poslední Příbram.

Do Liberce přijeli pražští Wizards, kteří na půdě nováčka soutěže zvítězili 7:5 a v tabulce poskočili až na osmé místo. V prvním poločase byli hosté efektivnější v koncovce, navíc jim výborně chytal brankář Koudelka a do šaten si odnesli vedení 3:1. Pampuch sice zkraje druhé půle vstřelil kontaktní gól, ovšem poté byli v zakončení opět přesnější Pražané. Liberci nevycházela ani hra bez brankáře a tak hosté postupně odskočili až na stav 7:3. V závěru už Severočeši v power-play jen korigovali. Liberečtí se tak propadli těsně nad sestupové pásmo, naopak Wizardům se teď bude moci dýchat lépe.

Kladenští futsalisté vstoupili do utkání proti Malibu od podlahy a v 6. minutě vedli už 4:0. Hosté pak ale nápor soupeře zbrzdili oddechovým časem, ještě do poločasu dvěma zásahy korigovali a po změně stran mohli klidně myslet i na body. I díky hattricku Dominika Machů totiž dokázali své manko vynulovat a na další trefu Kladna pak zareagovali vyrovnáním na 5:5. Tento stav platil ještě minutu před koncem, kdy domácím vystřelil kýžené tři body z dorážky Marek Vašák. Svěřenci kouče Jiřího Veselého tak zůstávají i nadále ve hře o postup do nejvyšší soutěže.

V severočeském derby přivítal ústecký Rapid nedaleký Chomutov. Domácí sice se svým výkonem nebyli úplně spokojeni, přesto se však radovali z výhry 6:3. Rapid většinu zápasu vedl, s šesti hráči do pole hrající Baník pouze dotahoval. V poločase šli domácí do kabin s náskokem 3:1, po změně stran pak zvyšovali na 4:1, 5:2 a v závěru i na konečných 6:3. Rapid zvítězil podruhé v řadě a zastavil tak propad tabulkou. Premiéru ve 2. lize si navíc odbyl teprve 15letý hráč ústeckého týmu David Hajaš.

Sezónu evidentně nezabalili v Příbrami, byť nováček soutěže nedokázal donedávna na hřišti bodovat. Tentokrát však Legie udolala Bocu Chotěboř výsledkem 3:2 a připsala si druhou výhru v řadě. Domácí tak ještě oživili naději na záchranu. Ve 33. minutě přitom poslal Bocu do vedení 2:1 Pavel Novotný a zdálo se, že domácím utkání proteče mezi prsty. To se ale nakonec nestalo. Vojtěch Zákoucký totiž rychle vyrovnal, poté navíc následovalo vyloučení hostujícího veterána Popelky a následnou přesilovku využil k otočení výsledku Michal Pohořálek. Legie tak čtyři zápasy před koncem ztrácí na udržení v soutěži pět bodů.

Šlágrem kola byl souboj třetího Jablonce s vedoucím Dynamem České Budějovice. Ani kvalitní celek od Nisy rozjeté Jihočechy nezastavil, ti tak slavili výhru 6:3. Hosté dali soupeři pořádné KO hned v úvodní minutě zápasu, v níž se dvakrát prosadil David Radouch. V prvním poločase pak ještě přidal třetí gól hostí Radim Pouzar a za domácí snížil na 1:3 Tomáš Mazánek. Po změně stran dobře hrající Dynamo vývoj zápasu kontrolovalo a ještě navýšilo skóre až na 5:1. Dva domácí zásahy pak už byly pouze korekcí konečného stavu.

18. kolo uzavřel jediný sobotní zápas mezi Jerigem a béčkem Mělníka. Ten skončil poměrně překvapivou dělbou bodů za remízu 7:7. Hosté potvrdili zlepšenou formu a dokonce sahali po výhře. Jejich hru totiž výborně dirigoval Josef Gabčo, jenž svým čtvrtým zásahem v utkání zvyšoval ve 35. minutě už na 7:4. Domácí se však nevzdali, vsadili na power-play a tu během chvíle zužitkovali kontaktními zásahy Tomáš Marek a Zdeněk Kasýk. Poté navíc přišla chvíle brankáře Jeriga Klečky, jenž mezi tyče postavil na desítku proti Gabčovi místo kolegy Šoltyse a tu mělnickému kanonýrovi zneškodnil. Domácí tak mohli pokračovat ve hře bez brankáře a v předposlední minutě také oni dostali možnost zahrávat desetimetrový kop. Ten proměnil Zdeněk Kasýk, jenž tak rozhodl o dělbě bodů.

Výsledky 18. kola:

Pampuch Liberec – Wizards Praha 5:7 (1:3) Branky: 15. Pekař, 21. Šulc (Stýbal), 32. Moravec, 39. Novotný (Hybner), 40. Kejdana (Petrlák) – 6. Pohorský (Urych), 15. Bležek, 17. Nedvěd (Pohorský), 23. Urych, 31. Černohorský (Pohorský), 36. Kroutil (Imlauf), 37. Imlauf (Blažek)

FK Kladno – Malibu Ml. Boleslav 6:5 (4:2) Branky: 4. Čurda (Farkaš), 5. Šnídl (Stejskal), 6. Jaráb (Šnídl), 6. Šnídl (Stejskal), 32. Stejskal, 40. Vašák (Stejskal) – 12. Machů (Komma), 20. Machů (Novák), 26. Vaněk (Maňas), 31. Machů, 33. Novák (Komma)

Rapid Ústí n/L. Baník Chomutov 6:3 (3:1) Branky: 3. Dvořák (Krok), 8. Chmelan (Dlouhý), 13. Sloup (Chmelan), 24. Krok, 34. Virt, 40. Dlouhý (Krok) – 6. Tykal (Špicar), 25. Kerner (Tykal), 36. Špicar

Legie Příbram – Boca Chotěboř 3:2 (1:1) Branky: 14. Pohořálek, 34. Zákoucký (Šperer), 35. Pohořálek (Venta) – 6. Koutný (Popelka), 33. Novotný (Klimeš)

GMM Jablonec – Dynamo Č. Budějovice 3:6 (1:3) Branky: 17. Mazánek, 36. Mazánek, 40. Mečíř – 1. Radouch, 1. Radouch, 16. Pouzar, 23. Benát, 31. Hačka, 37. Peterek

Jerigo Plzeň – Olympik Mělník B 7:7 (3:3) Branky: 2. Bendl (Lenk), 11. Lenk (Malý), 17. Rous (Šimáně), 32. Marek (Bendl), 35. Marek (Kasýk), 35. Kasýk (Bendl), 39. Kasýk (10 m kop) – 1. Gabčo, 4. Gabčo, 12. Machytka (Nečas), 27. Nečas, 28. Gabčo (Lehner), 31. Lehner (Gabčo), 34. Gabčo

26. února 2019 - Martin Augustin | Foto: Karel Dvořáček