Dnes je pátek 19.04.2024  uživatel nepřihlášen
Na podruhé Češky vítězí nad Švédkami ...
21.02.19

Vítězství! Češky po senzačním výkonu porazily Švédky

České futsalistky sehrály ve čtvrtek odvetu přípravného zápasu se Švédskem. Zaplněná hala v Hodoníně viděla parádní utkání a české vítězství 4:3.

Celý první poločas patřil Češkám, které však své šance neproměňovaly. Švédky udeřily hned z první příležitosti, kterou ve 12. minutě proměnila Vasegpannahová. Domácí hráčky však přišly s odpovědí hned za osm vteřin. Z vyrovnání se radovala Špičková.

Ta samá hráčka poslala po přestávce český tým do vedení a Skálová rozjásala hodonínskou halu vzápětí potřetí. Seveřanky se vrátily do hry ve 27. minutě, kdy na rozdíl jedné branky snížila Vaseghpannahová - 3:2. Ve strhujícím závěru dostala pas za obranu Odehnalová a ve skluzu uklidnila český celek, když mu vrátila dvoubrankové vedení - 4:2:

Švédky ihned sáhly ke hře bez brankářky a 35 vteřin nastřelily Koplíkovou, která si balon srazila do vlastní brány - 4:3. V posledních sekundách už Češky cennou výhru ubojovaly.

Ženy: Česká republika – Švédsko 4:3 (1:1)

Branky: 12. Špičková, 23. Špičková (Koplíková), 24. Skálová (Soquessa), 38. Odehnalová (Pavlisová) – 12. Vaseghpannah (Chamoun), 27. Vaseghpannah (Lundblad), 40. vlastní Koplíková.

Česká republika: Pavlisová (Kuglerová) – Honková, Horáčková, Hýlová, Koplíková, Kubicová, Mádlíková, Odehnalová, Sedlačíková, Skálová, Soušková, Soquessa, Špičková. Trenér Karel Krakovčík.

Švédsko: Lundqvist (Olsson) – Eljas, Lundblad, Jannson, Bagger, Chamoun, Österberg, Aguilar, Vaseghpannah, Varli, Kogsta, Elia.