Dnes je čtvrtek 28.03.2024  uživatel nepřihlášen
Pohár KF FAČR vlastní opět ERA-PACK ...
12.12.18

Chrudim pojedenácté vítězem poháru

Výhrou o jednu branku, ale po dominantním výkonu, si chrudimští futsalisté po jedenácté přivlastnili trofej pro vítěze domácího poháru. Ve Zruči nad Sázavou zvítězili 3:2.

Stejně jako v listopadovém ligovém zápase v Chrudimi se do vedení dostala Sparta Praha. Nástřel před branku Felipe smolně odvrátil jen na nohu Tomáše Vnuka, který s jeho následnou tečí dostal balon do protipohybu brankáře Dmitrije Litviněnka. Chrudimští se nemohli dostat do tempa, k čemuž jim paradoxně pomohl výpadek v hale ve Zruči nad Sázavou, po kterém si ERA-PACK připravil dvojnásobnou odpověď. Nejprve Bagatini vyslal přesně mířenou střelu o tyč, o chvíli později využil parádní práce Évertona a na zadní tyči již pohodlně doklepl do odkryté klece.

V samotném závěru první půle mohl vedení ERA-PACKu pojistit Max, ani jemu se ale desetimetrový kop nepovedl. Obraz hry ve druhém poločase byl velmi podobný. Chrudimští pražského soka do vyložených příležitostí nepouštěli, a když zásluhou individuálního průniku Tomáše Koudelky ve 32. minutě zvýšili na rozdíl dvou branek, zdálo se hotovo.

Domácí mužstvo vrátil do hry právě Koudelkův zákrok v pokutovém území, zkrácený desetimetrový kop s poklidem proměnil Tihomir Novak, který vlil sparťanům krev do žil. Sparta následně přistoupila ke hře bez brankáře, během které ale obrana Chrudimi pracovala bezchybně. ERA-PACK nakonec zvítězil 3:2 a po závěrečné siréně mohl začít oslavovat již jedenáctý triumfu v Poháru FAČR!

Chrudim triumfovala v poháru pojedenácté. Rozhodující gól trefil Koudelka

Sparta Praha - ERA-PACK Chrudim 2:3 (1:2)

Branky: 7. Vnuk (Pimpolho), 36. Novak - 15. Bagatini, 19. Bagatini (Everton), 32. Koudelka.

Rozhodčí: Černý O., Plzák. ®K: 20. Grbeša, 30. Hrdina - 11. Bagatini, 22. Everton, 24. Felipe, 36. Koudelka.

Sparta: Gerčák, Vahala - Seidler, Drahovský, Novak, Grbeša, Pimpolho, Hrdina, Amrani, Vnuk, Cupák D.

ERA-PACK: Litviněnko, ®ďánský - Everton, Mareš R., Mareš M., Max, Koudelka, Drozd P., Drozd D., Doša, Bagatini, Balog, Slováček, Felipe.

11. prosince 2018 - Petr Dejnožka | Foto: Ivana Hošková