Dnes je úterý 25.06.2019  uživatel nepřihlášen  
Sparta - Slavia se hraje před kam erami ČT ...
11.10.18

12. 10. 2018

Šestnácté derby pražských "S" je tady. Sledujte ho na ČT Sport

Na obrázku může být: 2 lidé, text

Velký svátek českého futsalu je tady. Již v pátek 12. října proti sobě v dohrávce 2. kola VARTA futsal ligy nastoupí v derby pražských „S“ Sparta a Slavia. 16. vzájemné klání těchto dvou odvěkých rivalů uvidí Arena Sparta na Podvinném mlýně, a to od 18:10 hodin. Oba trenéři přiznali, že jsou si jejich týmy vědomy toho, co derby znamená a že se v takovém zápase může stát cokoliv.

Poslední vzájemné měření dvou pražských rivalů jsme mohli sledovat v rámci čtvrtfinále play off minulé sezony. Z něj vyšla lépe Sparta. Po výhrách 6:4, 4:2 a 4:2 postoupila do semifinále a na svá vítězství bude chtít navázat i v prvním derby nové sezony.

„Derby je ten nejdůležitější zápas jak pro nás, tak pro Slavii. Hrajeme doma, což nám velí k tomu vyhrát, a to i v případě, že by soupeřem nebyla zrovna Slavia. Samozřejmě kde jinde zvítězit v derby, když ne doma,“ uvedl trenér Sparty Beni Simitči.

Týmy půjdou do vzájemného zápasu prakticky v totožném rozpoložení. Oba mají na kontě dvě výhry a prohru s Teplicemi. „Do utkání půjdeme vůči rivalovi z Edenu s velkým respektem, ale nic jiného než vítězství nebereme. I proto od hráčů očekávám, že ze sebe vydají absolutní maximum,“ zdůraznil Simitči.

I Slavia ví, že ji čeká těžké utkání, jehož vítězem se může stát jak jedno, tak druhé z mužstev. Věří však, že na Spartě uspěje. „Budeme hrát proti týmu, který tvoří top hráči se špičkovou kvalitou, ale měli jsme dost času se na to připravit,“ uznal kvality soupeře zkušený trenér Slavie Ivan Božovič. „Derby je derby, nikdo neví, co se v něm může stát. Musíme se připravit velice dobře psychicky i takticky a udělat všechno pro to, abychom uspěli,“ dodal.

Sparta, která je v historicky 16. futsalovém derby pražských „S“ domácím týmem, doufá, že se jí podaří zaplnit halu jako během play off, ne-li více. „Děláme maximum pro to, abychom ze všech stran přilákali na zápas fanoušky. Naším přáním je plná hala. V play off bylo na derby kolem 700 lidí, poté na další série přišlo i přes tisíc. Snad se podobných čísel dočkáme i v pátek a uvítáme v hale co nejvíce sparťanů,“ přeje si Simitči.

„Podle mě je na takový velký zápas ideální čas, protože se nehraje vzhledem k reprezentační pauze fotbal, navíc je pátek, kdy nejsou tentokrát na programu ani jiné futsalové zápasy. I proto si myslím, že by si na derby mohli najít cestu i zástupci jiných týmů. Přeci jen takových zápasů moc není,“ poznamenal.

První pražské derby nové sezony je za dveřmi a Sparta bude chtít potvrdit zatím lepší vzájemnou bilanci z těchto zápasů, která aktuálně vypadá tak, že mají sparťané na kontě osm výher, slávisté zvítězili pětkrát a dvě utkání skončila nerozhodně. To vše s celkovým skóre 60:48. Podaří se Spartě ukořistit devátou výhru v rámci derby, nebo se bude s šestého vítězství radovat Slavia? To se dozvíme po skončení duelu, který startuje v pátek v 18:10 hodin.

Nejlepší střelci v historii futsalových derby:

Sparta: Michal Holeček – 8 branek

Slavia: David Filinger – 6 branek

Nejlepší střelci futsalových derby v současných kádrech pražských „S“:

Sparta: Antonín Hrdina – 4 branky (všechny za SKS)

Slavia: David Jošt – 2 branky (všechny za ACS)

 

zdroj: Adam Procházka, iSport.cz

První derby sezony již v pátek! Simitči: Naším přáním je vyhrát před plnou halou

První pražské derby nové sezony je již za dveřmi. Už v pátek 12. října se v Aréně Sparta na Podvinném mlýně utkají od 18:10 hodin domácí Sparta se Slavií. Oba týmy na sebe narazily naposledy v minulé sezoně ve čtvrtfinálové sérii play off, kdy se po výhrách 6:4, 4:2 a 4:2 radovala z postupu do semifinále Sparta. Nyní je tu ale nová sezona, nové týmy a nové výzvy. Co před derby pražských „S“ říkají trenéři obou týmů? Zápas můžete sledovat také živě na ČT Sport.

„Derby je ten nejdůležitější zápas jak pro nás, tak pro Slavii. Hned po poháru s Plzní jsme ho začali řešit a připravovat se na něj. Hrajeme doma, což nám velí k tomu vyhrát, a to i v případě, že by soupeřem nebyla zrovna Slavia. Samozřejmě kde jinde zvítězit v derby, když ne doma,“ uvědomuje si trenér Sparty Beni Simitči.

Ten svůj tým pečlivě připravuje. „S hráči jsme si prošli jak futsalová, tak fotbalová derby, aby měli v hlavách, jak to v zápasech mezi pražskými „S“ funguje. I když je soupeř někdy třeba slabší, nebo nemá formu, tak v derby se tohle vše maže a rozhoduje aktuální výkon na hřišti. Naši hráči jsou v dobré fyzické i psychické formě a chceme zůstat vládci Prahy i po pátečním večeru,“ říká odhodlaně kouč.

Podaří se zaplnit halu na Podvinném mlýně? „Děláme maximum pro to, abychom ze všech stran přilákali na zápas fanoušky. Naším přáním je plná hala. V play off bylo na derby kolem 700 lidí, poté na další série přišlo i přes tisíc. Snad se podobných čísel dočkáme i v pátek a uvítáme v hale co nejvíce sparťanů,“ přeje si Simitči a dodává: „Podle mě je na takový velký zápas ideální čas, protože se nehraje vzhledem k reprezentační pauze fotbal, navíc je pátek, kdy nejsou tentokrát na programu ani jiné futsalové zápasy. I proto si myslím, že by si na derby mohli najít cestu i zástupci jiných týmů. Přeci jen takových zápasů moc není.“

„Do utkání půjdeme s velkým respektem vůči rivalovi z Edenu, ale nic jiného, než vítězství nebereme. I proto od hráčů očekávám výkon nad jejich limity a vydání ze sebe absolutního maxima. Závěrem bych chtěl pozvat všechny fanoušky futsalu, ale zejména ty sparťanské a věřím, že nám vytvoří skvělou atmosféru a pomohou nám k vítězství nad věčným rivalem,“ pozval na diváky na páteční derby Simitči.

I na Slavii dobře vědí, jakou váhu má derby pražských „S“. „Chtěli jsme mít ze tří zápasů tři výhry a jít s nimi do derby. Nepovedlo se to, ale život jde dál, je to sport. Čekají nás kromě derby i další těžké zápasy,“ poznamenal na úvod trenér Slavie Ivan Božovič a prozrail, co čeká od zápasu proti Spartě: „Budeme hrát proti týmu, který tvoří top hráči se špičkovou kvalitou, ale máme dost času se na to připravit. Derby je derby, nikdo neví, co se v něm může stát. Musíme se připravit velice dobře psychicky i takticky a udělat všechno pro to, abychom uspěli.“