Dnes je pátek 29.03.2024  uživatel nepřihlášen
Vítězem krajského poháru je Svarog ...
11.09.18

SVAROG FC Teplice vítězem krajské části poháru KF FAČR pro tuto sezonu 2017-18 !

Finále krajského poháru odehrajeme v úterý

Dnes v úterý 11.9. proběhl v teplické SH Na Stínadlech od 20,30 hod finálový zápas krajské části Poháru FAČR.

SVAROG FC Teplice - Gardenline Litoměřice  5 : 1 (1:0)

Branky: 12´- Baran /Vobořil/, 21´- Černý /Nene/, 31´- Nene /Jeronimo/, 38´- Baran /Jeronimo/, 39´- Novotný /Joao/ --- 35´- Felipe /Rafael/

ČK: 35´- Claudio / po 2.®K /

RO: Košťál, Mollinger

Nejlepším hráčem finále vyhlášen -  Jeronimo /SVG Tp/

Svarog postoupil mezi 16 nejlepších celků čr

Svarog nastoupil ve finále krajské části poháru proti týmu Gardenline Litoměřice. Čekala ho tak první ostrá zkouška.

Na první gól utkání čekali fanoušci až do 12.minuty. Po vyrovnaném úvodu otevřel skóre Jirka Baran. S přibývajícími minutami narůstalo množství faulů a s ním i návaly emocí. Minutu před koncem dostal dokonce Svarog výhodu trestného kopu, který ale neproměnil. Strany se tak měnily za těsného vedení domácích.

Vstup do druhé půle vyšel Svarogu skvěle. Po pětadvaceti vteřinách zvyšoval na 2:0 David Černý. Poté následovala opět delší mezihra bez branek. Šance byly na obou stranách. Přibližně dvanáct minut před koncem začal hrát soupeř power play a sevřel domácí Svarog na vlastní polovině. Tato taktika se ale Litoměřicím vymstila. Trefou do prázdné branky vytrestal hosty Nene, který tak zvýšil na 3:0. Výsledek už pro domácí vypadal nadějně, ale vyhráno ještě nebylo. Ve 35. minutě došlo k vyloučení Claudinha, který obdržel druhou žlutou kartu. Hosté dostali výhodu přesilovky, kterou bleskově proměnili a snížili na 3:1. V dalších vteřinách držel tým nad vodou především brankář Jeronimo a také notná dávka štěstí. Naděje Litoměřic definitivně utnul ve 38.minutě Jirka Baran, který trefil odkrytou branku hostů a připsal si druhý gól v zápase. O minutu později ještě podtrhl postup Jirka Novotný, který do třetice potrestal absenci litoměřického gólmana v brance.

Svarog tak postupuje mezi šestnáct nejlepších celků ČR.

Michal Hůla, brankář Svarog FC: „Zápas hodnotím velice kladně. Jsem rád, že se nám podařilo vyhrát a postoupit do celostátní části poháru. Ukázali jsme, že se s námi musí počítat i letos a že můžeme porazit kohokoliv."

Tomáš Šebl, sportovní manažer Svarog FC: „Jsem nadšený ze hry, jakou jsme předvedli v zápase s jedním z aspirantů na titul. Soupeře  dobře známe a tak jsme věděli, s čím na nás půjdou. Dobře jsme se připravili a každý měl svůj úkol, který splnil do posledního puntíku. V první půli výtečně zachytal náš mladý gólman Hůla a udržel pro Jeronima nulu.Dobře zahrál v první půli i Rosťa Šebek, který šetřil na druhou půli Davida Černého. Ten hned s prvním dotekem s míčem skóroval a dal nám vedení 2:0. Tady si myslím, že se lámal zápas. Ve druhé půli nás pak podržel několikrát Jeronimo, který tak přispěl k našemu vítězství. Jinak musím uznat, že zápas se musel divákům líbit. Obě mužstva předváděla krásný a hlavně kvalitní futsal na úrovni. Bylo vidět, že se utkala dvě vyspělá mužstva. Teď musíme navázat na naší hru v Brně a udělat co nejlepší výsledek.“

Lukáš Vobecký, PR manažer Gardenline Litoměřice: "Domácím stačila jednoduchá taktika a vystačili si s minimem střel. V prvním poločase se dvakrát dostali do zakončení a jednou skórovali. Naše zakončení bylo opět žalostné a to po celé utkání. Druhý poločas se hrál velmi neatraktivní futsal a náš výkon padal pod bod mrazu. První cíl sezóny tak už nesplníme. Hráči se musí rychle probrat. Svarogu gratulujeme!“

Účastníci celostátní části Poháru FAČR 2018

Praha: FC Warriors Praha

Středočeský: SK Olympik Mělník

Plzeňský: Jerigo Plzeň/ SK Interobal Plzeň (12. 9.)

Karlovarský: HERD Hradiště

Ústecký: Svarog FC Teplice

Liberecký: FK GMM Jablonec n. N.

Královehradecký: BFK Orel Hradec Králové/ Flamengo Hradec Kr. (16. 9)

Pardubický: 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto

Jihočeský: SK Dynamo PCO České Budějovice

Vysočina: Orchestrion Višňova

Jihomoravský: Tango Hodonín/ Helas Brno (13. 9.)

Olomoucký: AC Gamaspol Jeseník

Moravskoslezský: FC Baník Ostrava

Zlínský: Bazooka CF Uherské Hradiště

Vítěz 2017: FK ERA-PACK Chrudim

Finalista 2017: AC Sparta Praha

Osmifinále poháru fačr bylo rozlosováno Historičtí vítězové krajského poháru Ústeckého kraje: