Dnes je pátek 19.04.2024  uživatel nepřihlášen
Chrudim v semifinále, Teplice srovnali sérii na 2:2 ...
24.03.18

Chrudim proměnila mečbol. Teplice si vynutily pátý zápas

Dvěma zápasy pokračovalo v pátek večer play off VARTA futsal ligy. Postup do semifinále si po výhře nad Helasem zajistila

Ne, v Teplicích sice neslaví postup, ale rozhodně se radují z toho, že v sérii proti Interobalu Plzeň dokázali hráči Svarogu odvrátit mečbol a souboj protáhli do pátého utkání, v němž se musí rozhodnout a postupu.

Chrudim nechtěla nechat solidně zaplněnou halu na pochybách, že chce čtvrtfinálovou sérii ukončit, nicméně v prvním poločasu se jí podařilo vstřelit jen jeden gól. Až po změně stran přidali domácí další góly, skórovat mohl i Helas, ale nedařilo se mu v koncovce.

Utkání v poklidu dospělo do očekávaného závěru, po výhře 4:0 mohli domácí slavit postup do semifinále. "Chtěl bych poděkovat Helasu za skvělou sérii. Opravdu se mi líbí jejich práce s mladými hráči. Doufám, že budou v daném trendu pokračovat, což jim může přinést slibnou budoucnost," pochválil protivníka chrudimský trenér Conde.

To v Teplicích se odehrálo velké drama. Interobal sice po Štverákově trefě vedli, ale tři góly domácích otočili skóre první půle. Ve 26. minutě sice Křemen snížil na rozdíl jedné branky, jenže vzápětí na dvougólový náskok Svarogu zvyšoval Černý. Poslední minuty žádný zvrat v utkání nepřinesly a tak se domácí radují z vyrovnání stavu série na 2:2.

Poslední duel série se odehraje v pondělí 26.3.2018 na plzeňské palubovce a musí se v něm rozhodnout, kdo doplní již jisté semifinalisty - Spartu, Gardenline a ERA-PACK. Chrudimský tým bude pořadatelem prvního čtvrtfinále a před TV kamerami přivítá ve středu 28.3.2018 od 20:00 hod. svého soupeře. V případě postupu Svarogu to bude teplický tým, pokud postoupí Interobal, bude soupeřem chrudimského obhájce titulu Gardenline Litoměřice.

Výsledky pátečních utkání play-off VARTA futsal ligy

ERA-PACK Chrudim - Helas Brno 4:0 (1:0)

Branky: 2. Slováček (Koudelka), 25. Éverton (Rešetár), 30. Rešetár (Éverton), 33. Éverton.

Stav série: 3:0.

Svarog FC Teplice - Interobal Plzeň 6:3 (3:1)

Branky: 5. Vnuk (vla.), 8. Nene (Jean), 19. Kasal (Černý), 26. Černý (Nene), 32. Baran (Nene), 38. Baran (Nene) - 4. Štverák (Holý), 26. Křemen, 33. Křemen (Holý).

Stav série: 2:2.

23. března 2018 - Radek Klier | Foto: David Klier