Teplický Svarog srovnal v serii play-off na 1:1 ...
20.03.18

Svarog srovnal sérii, přetlačil Interobal po obrátce

Svarog srovnal sérii, přetlačil interobal po obrátce

Obrovské drama přinesl druhý zápas čtvrtfinálové série mezi Svarogem Teplice a Interobalem Plzeň. Zatímco v prvním poločasu si domácí doslova vylámali zuby na skvělém brankáři Němcovi a prohrávali o tři branky, po změně stran dokázali soupeře přehrát a svou převahu gólově vyjádřit. Hosté navíc před středečním třetím zápasem přišli o vyloučeného střelce dvou branek, Jana Křemena.

Už v prvním poločasu měli domácí dost šancí na to, aby si vytvořili zajímavý náskok, jenže díky hostujícímu brankáři Němcovi nabral zápas jiný vývoj, než by si Svarog přál. Úvodní branku zápasu vstřelil hostující Štrajt, na tu ještě domácí Černý našel odpověď. Ale po dvou gólech Křemena a jedné Vnuka vedli hosté po první dvacetiminutovce 4:1.

Když po třech minutách druhého poločasu snížil Claudinho, nemuseli mít ještě hosté důvod k obavám. Jenže po chvíli se Nene trefil parádně pod břevno a tentýž hráč dokázal vyrovnat, když Interobal nesehrál dobře power-play. Za stavu 4:4 se v podstatě začínalo znovu, ale to už byli domácí dobře rozjetí a svou herní převahu vyjádřili dalšími dvěma góly.

Stav 6:4 dokázali hosté korigovat až v poslední minutě, paradoxně při svém oslabení. To už byl v šatně Křemen, který viděl za faul zezadu červenou kartu. Po výhře 6:5 dokázal Svarog srovnat stav série na 1:1.

Souboj obou soupeřů pokračuje již ve středu, tedy 24 hodin po druhém souboji! Hrát se bude ve 20:30 hod. ale pozor! Tentokrát v hale Slavie VŠ Plzeň.

Svarog Teplice - Interobal Plzeň 6:5 (1:4)

Branky: 12. Černý (Nene), 23. Claudinho (Jean), 25. Nene (Černý), 27. Nene (Jean), 30. Černý (Nene), 34. Pereira - 10. Štrajt (Křemen), 13. Vnuk, 13. Křemen, 17. Křemen, 40. Holý (Sláma).

Teplice: Kudrna, Hůla, Číhal - Kulhánek, Baran, Borges, Pereira, Černý, Künzl, Kasal, Nene Edilson, Claudinho, Bachor, Beran.

Plzeň: Němec, Bartůněk - Rozboud, Vnuk, Slavík, Sláma, Štrajt, Havel, Abrham, Štverák, Holý, Mižár, Křemen, Künster.

20. března 2018 - Radek Klier | Foto: Radek Klier