Dnes je středa 16.01.2019  uživatel nepřihlášen  
Český RO bude řídit finále futsalového Eura ...
09.02.18

9. 2. 2018

Skvělé! Ondřej Černý hlavním rozhodčím finále ME 2018!

Rozhodně sledujme finále ME! Český futsal v něm totiž bude mít hodně důležité zastoupení. Hlavním arbitrem sobotního souboje o zlato bude český rozhodčí Ondřej Černý, který spolu s chorvatským kolegou Sašou Tomičem povede duel mezi Portugalskem a Španělskem.

Ondřej Černý (nar. 11.4.1979) řídí utkání našich nejvyšších futsalových soutěží od sezóny 2005/2006 a v těchto dnech si může užívat svůj dosavadní vrchol. Krátce po skončení čtvrtečních semifinálových utkání se dozvěděl že to bude právě on, kdo spolu se Sašou Tomičem povede v roli hlavního rozhodčího finálový souboj letošního mistrovství Evropy mezi velkými rivaly, Portugalskem a Španělskem.

Osmatřicetiletý český rozhodčí je na svém třetím evropském šampionátu. V předchozích sezónách rozhodoval utkání ME 2014 a ME 2016, v obou případech mu byly svěřeny semifinálové souboje. Stejně jako na MS 2016 v Kolumbii, kde dirigoval boj Argentiny a Portugalska o postup do finále.

Z aktuálního pohledu je zajímavé, že při obou svých účastech na ME Ondřej Černý souboj mezi sobotními protivníky již soudcoval! Na ME 2014 to byl zápas o bronz (Portugalsko - Španělsko 4:8), během ME 2016 šlo o čtvrtfinálovou bitvu (Portugalsko - Španělsko 2:6).

Aktuálním šampionátem prochází zástupce českého futsalu úspěšně. S kolegou Tomičem odřídili dvě utkání, v základní skupině to bylo měření sil Portugalsko - Rumunsko, ve čtvrtfinále šlo o bitvu Portugalsko - Ázerbájdžán. Dvakrát se Ondřej Černý, objevil v "nevděčné" roli třetího rozhodčího; byl jím i při čtvrteční nervydrásající bitvě Kazachstánu se Španělskem.

V sobotu večer, kdy ve 20:45 hod. začne finále ME 2018 mezi Portugalskem a Španělskem, držme palce českému rozhodčímu, k nominaci ale můžeme gratulovat už nyní!

zdroj: eFutsal.cz