Dnes je čtvrtek 18.04.2024  uživatel nepřihlášen
Repre i podruhé s Brazíli padla ...
05.02.18

Reprezentace se znovu rvala, podlehla brazílii 2:4

Fantastickou podívanou připravili 4.500 fanoušků ve vyprodané hale týmy Brazílie a České republiky! Ve finále turnaje Grand Prix český tým dvakrát vedl, přesto nakonec triumfoval fantastický domácí tým, který zvítězil 4:2. Naši hráči si tak odvážejí stříbrné medaile, Michal Seidler navíc i cenu pro nejlepšího střelce turnaje.

Brazílie - Česká republika 4:2 (1:1)

Branky: 18. Ferrao, 25. Gadeia, 27. Lino, 33. Ferrao – 8. Seidler (Rešetár), 22. Rešetár.

Brazílie: Guitta – Rodrigo, Daniel, Ferrao, Pito – Willian, Bruno, L. Lino, Leo Santana, Marcel, Falcao, Gadeia, Dieguinho.

ČR: Gerčák (Vahala) – Rešetár, Seidler, Vnuk, Janovský – Cupák, Záruba, P. Drozd, Slováček, Koudelka, Černý, D. Drozd, Kovács.

S Brazílií prohra po skvělém výkonu!

S brazílií prohra po skvělém výkonu!

V posledním utkání základní části turnaje Grand Prix podlehl český tým domácí Brazílii 4:9. Ovšem stalo se tak po výkonu, který si zaslouží ocenění. Nevídanou věcí byl i hattrick Michala Seidlera do sítě domácího týmu!

Parádní zápas zahájil skvělou ranou o břevno Pavel Drozd, který tak dokonale zaskočil brazilské tribuny. Brazilci však v sedmé minutě skóre otočili, ale Seidler fantastickou patičkou rozjel svůj parádní gólový účet a srovnal na 2:2. Brazilci se znovu dostali do vedení v 10. minutě, ale i na tuto branku našel Seidler odpověď střelou do prázdné brány. Nadějný výsledek do přestávky Češi neudrželi a ve 20. minutě zvýšil na 4:3 Ferrao.

Po přestávce se ukázal i nejlepší Brazilec historie Falcao, který vstřelil pátý a šestý gól své země. Ještě mezitím však Michal Seidler zkompletoval hattrick, když snížil na 4:5. V závěru ale Češi třikrát inkasovali a šanci na reparát budou mít v nedělním finále.

„Dneska jsme donutili hrát Brazílii na sto procent. Hodně dlouho jsme byli důstojným soupeřem. Určitě to nečekali. Takovou nervozitu jsem u nich už dlouho neviděl,“ usmíval se český kouč Tomáš Neumann a pokračoval: „Kdybychom byli více důrazní v koncovce, zápas mohl být ještě zajímavější. Závěr už z naší strany nebyl dobrý. Přestali jsme běhat a hrát. Možná jsme odpadli fyzicky. Třicet minut však bylo z naší strany skvělých.“

Co může český tým změnit do nedělního finále, které hraje opět proti Brazílii? „Změníme hráče, kteří dneska nehráli. Chceme se s nimi zkrátka porovnat. Proti nám nastoupili nejlepší hráči na světě. Nešlo o jednoduchý zápas, ale zvládli jsme ho se ctí,“ odpověděl Neumann.

Brazílie - Česká republika 9:4 (4:3)

Branky: 7. Ferrao, 7. Dieguinho, 10. Dieguinho, 20. Ferrao, 23. Falcao, 30. Falcao, 31. Marcel, 34. Rodrigo, 40. Santana – 5. P. Drozd, 8. Seidler, 14. Seidler, 27. Seidler.

ČR: Vahala (Gerčák) – Rešetár, Seidler, Vnuk, Janovský – Cupák, Záruba, P. Drozd, Slováček, Koudelka, Černý, D. Drozd. Trenér Tomáš Neumann.