Dnes je středa 24.04.2024  uživatel nepřihlášen
Repre v Brazílii na vítězné vlně ...
03.02.18

Repre zvítězila potřetí v řadě a má jisté finále

Páteční utkání turnaje Grand Prix proti Kostarice sice nebylo pro českou reprezentaci jednoduché, ale mělo šťastný konec. Po gólech Záruby, Rešetára a Seidlera zvítězil náš národní tým 3:1 a s předstihem si zajistil postup do nedělního finále. Ještě předtím však na naše hráče čeká sobotní duel proti domácí Brazílii!

Do pátečního utkání poslal trenér Neumann na hrací plochu „chrudimskou“ čtyřku Drozd – Drozd – Koudelka – Slováček. Od úvodu utkání bylo jasné, že Kostarika je nejlepším protivníkem, na kterého český tým na turnaji Grand Prix dosud narazil.

Utkání bylo od počátku vyrovnané, náznaky šancí byly na obou stranách. A jako první šel do vedení celek Kostariky, která rychlou akci ve 12. minutě završila brankou Cabalcety a vedením 1:0. Česká lavička reagovala nasazením dosud odpočívajících hráčů, což přineslo oživení hry. V poslední minutě se český tým nastěhoval před branku soupeře a po ostřelování branky propálil ve 20. minutě Záruba vše, co mu stálo v cestě - 1:1.

Začátek druhého poločasu byl ve znamení aktivity českého týku, nejprve pálil mimo Seidler, následnou šanci spálil Janovský. Ve 25. minutě trefil Paniagua po dlouhém výhozu od vlastního brankáře tyč. Za chvíli Vnuk skvěle vyslal dopředu kapitána českého výběru, Lukáše Rešetára. Ten z dobré pozice tvrdě vystřelil, leč gólman byl na místě. Další velkou šanci měl ve 34. minutě Kovács, ale na zadní tyči nedokázal dostat míč do sítě.

Utkání spělo v remízovému rozuzlení, leč proti byl česká kapitán Lukáš Rešetár. Ve 37. minutě vypálil z velkého úhlu přesně trefil do horní roh branky - 2:1. Soupeř sáhl k power play, ale naši hráči se bránili úspěšně. Kostarika ve druhé půli hodně faulovala a po zákroku na Janovského v poslední minutě viděl Cordero červenou kartu a český tým navíc měl výhodu desetimetrového kopu. Ten sice Kovács neproměnil, ale 38 vteřin před koncem se ještě trefil Seidler a dal tak výsledku definitivní podobu.

Česká republika - Kostarika 3:1 (1:1)

Branky: 20. Záruba, 37. Rešetár, 40. Seidler - 12. Cabalceta

ČR: Vahala, Gerčák - Drozd D., Drozd P., Koudelka, Slováček - Janovský, Rešetár, Vnuk, Seidler - Cupák, Záruba, Kovács, Černý.

Kostarika: Santamaria, Vargas - Sandi, Fonseca, Paniagua, Cordero - Gomez, Castro, Salas, Cabalceta, Cubillo, Tijerino, Villalobos, Solis.

3. února 2018 - Radek Klier | Foto: Radek Klier