Dnes je středa 24.04.2024  uživatel nepřihlášen
Gardenline vylovilo s Démony pouze bod ...
18.09.17

Skvělý Kirov a naše nemohoucnost, rovná se jen remíza s Lípou

V minulém kole vyhráli litoměřičtí futsalisté na palubovce Interobalu Plzeň a vyhoupli se do čela neúplné tabulky 1. FUTSAL ligy. Tentokrát přivítali v lovosické hale Chemik Démony z České Lípy. Domácí vstupovali do zápasu v roli jasného favorita a bleskovým úderem se ujali vedení. Zdálo se, že litoměřičtí zdárně vykročili za dalšími třemi body. Do přestávky bylo srovnáno a po ní dokonali hosté obrat a dokonce vedly o dva góly. Domácím se sice podařilo srovnat krok, ale překlopit vedení na svou stranu se jim nepodařilo. Přesto si pozici lídra v neúplné tabulce udrželi.

V první minutě našel Kovács Matheuse, jehož pokus levačkou mířil příliš vysoko. Ve druhé minutě byla Matheusova střela sražena na roh. V polovině téže minuty obešel Vagnao protihráče a jeho tečovanou střelu vyráží gólman Kirov na další roh. Na začátku třetí minuty nevystrašilo Kirova bodlo Vagnaa ze středové čáry. V čase 02:24 se vydali domácí do rychlého protiútoku, Kovács naservíroval míč Hrdému, jehož rána zapadla ke vzdálenější tyči. O chvíli později zastavil další rychlou akci Litoměřic Macháček, jemuž se míč zamotal pod nohy. Na konci téže minuty odkopl jeden z hostí míč před dobíhajícím Kubelkou. V páté minutě našel Kubelka Macháčka, ale ten byl včas odstaven od míče. V sedmé minutě nezachytil Zapletal na hrací ploše Vagnaovu přihrávku. V osmé minutě poslal Matheus dloubáčkem míč nabíhajícímu Kovácsovi, jehož ránu krotí Kirov. V deváté minutě předvedl Zapletal parádní otočku, ale vybíhající Kirov si s jeho následnou kličkou v brankovišti poradil. V desáté minutě dostává Matheus žlutou kartu za skluz zezadu, kterým hasil hrozící nebezpečí a hosté rozehrají volný kop. V čase 10:07 tečoval Bejda, s notnou dávkou štěstí, střílenou Havrdovu přihrávku a míč se převalil přes Mareše za brankovou čáru. V 11. minutě vypálil Vagnao, Kirov vyrazil míč před váhajícího Zapletala, jehož střelu stačil vracející se gólman hostí vyrazit. Ve 13. minutě zaútočil Zapletal po pravé straně, ale jeho pokus postrádal přesnost. V téže minutě si připisuje Vagnao důležitý obranný zákrok. V 15. minutě se vydali domácí do rychlého protiútoku, ale Kovács místo přihrávky na zcela volného Kubelku vystřelil a Kirov si připisuje další veledůležitý zákrok. V 16. minutě končí u Mareše dlouhý výkop Kirova. V 17. minutě vyběhl Mareš z branky a včas odkopl míč před útočícím protivníkem. V téže minutě utíká ®ampovi míč do zámezí. Na konci téže minuty napřáhl Zapletal, ale tečující Matheus na Kirova nevyzrál. V 18. minutě utekl Vagnao na levé straně svému strážci, ale jeho ránu vyráží jeden z obránců asi tři metry před brankovou čárou. V 19. minutě odkopává Rott v tísni raději míč do zámezí. Ve 20. minutě je Hrdého pokus zblokován na roh. První poločas končí a mužstva odcházejí do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Ve 21. minutě postrádala trochu více přesnosti Vagnaova povedená rána. Ve 22. minutě zastavuje Vagnao nedovoleně rozvíjející se rychlou akci Démonů a je potrestán žlutou kartou. Z nařízeného přímého kopu vypálil Havrda v čase 21:52 pod Marešovy nohy, ale i když si na míč domácí gólman sáhl, před brankovou čárou ho zastavit nedokázal. Domácí tým, který svého soupeře tlačí, musí rázem dotahovat. V čase 23:39 zužitkoval Havrda další volný kop, když si Mareš na jeho střelu ke vzdálenější tyči ani nesáhl. Tak se zdá, že jsou domácí hráči i se svými příznivci zaskočeni. Ve 24. minutě opouští domácí branku Mareš a na jeho místo se staví Vavrek. V čase 24:07 roztočili domácí hráči pořádný kolotoč na útočné polovině a za bombou litoměřického kapitána Kovácse se stačil Kirov pouze ohlédnout. Ve 26. minutě zakončoval rychlík Vagnao, ale Kirov ukrývá jeho pokus v náruči. Ve 27. minutě se litoměřičtí hráči řítili do přečíslení tři na jednoho, ale Graciano trefuje pouze boční síť. Ve 28. minutě se nedostal Tichý k teči Hrdého rány. Ve 29. minutě odkopává tísněný Vavrek míč až na Kirova. Ve 30. minutě míří Fichtnerova přihrávka pouze do zámezí. Ve 31. minutě se blýskl parádní akcí Zapletal, který dopravil míč na útočnou polovinu a poté orazítkoval tyč českolipské branky, aniž by Kirov stačil zareagovat. Na konci téže minuty zkoušejí domácí hru bez brankáře. V čase 32:05 našel Graciano Vagnaa, jehož dokázal dát míči takovou faleš, že místo doputování před branku si našel cestu mezi nohama překvapeného Kirova do branky. Domácím tedy jejich oblíbená disciplína přinesla zasloužené vyrovnání. Ve 34. minutě postrádala Tichého slabá střela i přesnost. Ve 38. minutě utíká Rottovi do zámezí rychlá rozehrávka Kirova. Ve 36. minutě přihrával Vagnao pouze Tichému na paty. Ve 37. minutě litoměřičtí opět zkoušejí rozhodnout při hře bez brankáře. V téže minutě prolétl Zapletalův střílený centr podél brankové čáry, ale h Hrdému se nedostal. Ve 38. minutě selhal ve výborné příležitosti Hrdý, jenž místo branky nastřelil pouze u tyče číhajícího Zapletala. Ve 40. minutě končí Hrdého pokus pouze na boční síti. Utkání končí poměrně nečekanou remízou 3:3, z které mají určitě mnohonásobně větší radost hosté z České Lípy.

Igor Vodecký (trenér Gardenline Litoměřice): "Zápas jsme absolutně nezvládli! Bez pohybu, bojovnosti a proměnování vyložených šancí se vyhrát nedá. Celý zápas měl velmi slabou úroveň, z čehož jsem zklamaný. Česká Lípa hrála to co jsem očekával, hráli z hlubokého bloku a my jsme se tam nedokázali dostat a když už se nám to povedlo, tak svou nemohoucností nebo skvělými zákroky gólmana Kirova jsme gól nedali. Gratuluji Démonům k bodu a se musíme zamyslet a začít opět trénovat na odstranění chyb. Mrzí mě zranění Matheuse, ale věřím že bude v pořádku. Čekají nás další zápasy v kterých se budeme snažit opět naplno bodovat!"

Karel Kruliš (trenér FC Démoni Česká Lípa):"Dnešní zapas byl nesmírně těžký a velice si vážíme toho že si z Litoměřic odvážíme bod,po třech velice těžkých kolech ,které máme za sebou jsme možná mohly vytěžit i více ,ale máme alespoň bod.Byly jsme koncentrovaní na obranu a musím kluky pochválit zmákli jsme to na jedničku,Brankář Kirov nás několikrát podržel a myslím si že kluci se mu odměnili tím že byly produktivní a dali jsme tak těžkému soupeři 3 goly.Litoměřice mají velice silný tým a troufnu si tvrdit že je to pro mě velký favorit na Titul."

Gardenline Litoměřice – FC Démoni Česká Lípa   3:3 (1:1)

Branky a nahrávky: 3. Hrdý (Kovács), 25. Kovács (Graciano), 33. Vagnao (Graciano) – 11. Bejda (Havrda), 22. Havrda, 24. Havrda. Rozhodčí: Jan Kresta, Jiří Šmíd. ®K: Matheus, Vagnao. Diváci: 370.

Gardenline Litoměřice: Mareš (24. Vavrek) – Matheus, Zapletal, Hrdý, Totó, Kovács, Kubelka, Vagnao, Krok, Macháček, Tichý, Graciano.  Trenér: Igor Vodecký.

FC Démoni Česká Lípa: Kirov (Sochůrek) – Bejda, Bažant, ®ampa, Švec, Havrda, Fichtner, Rott, Havlásek, Bialek, Kotek.  Trenér: Karel Kruliš.