Dnes je čtvrtek 18.04.2024  uživatel nepřihlášen
Svarog FC Teplice veze body z Ostravy ...
18.09.17

Připsali jsme si první venkovní výhru

Náš tým má za sebou první dlouhý výjezd. V pátek v 11:00h odjížděl Svarog do daleké Ostravy. Cesta byla nejen pekelně dlouhá, ale nevyhnuly se nám ani jiné komplikace. V polovině cesty našemu autobusu bouchla pneumatika a zdržela nás na krajnici dálnice 1,5 hodiny. Dopravní situace na pokračující cestě ideální také nebyla, a tak tým po velkých peripetiích dorazil do Ostravy až v 19:30h. Podstatně se tedy zkrátila rozcvička a příprava na utkání.

Do zápasu jsme vstoupili tak nějak napůl a prvních pár minut jsme se do hry teprve dostávali. Soupeř tento fakt rychle využil a hned ve 2. minutě otevřel skóre utkání. Poté se obrázek hry změnil. Svarog se po inkasovaném gólu vzpamatoval, začal hrát svou hru a být nebezpečný. Domácí tým naopak polevil. Vyrovnání přišlo ve 12. minutě a zařídila ho brazilská dvojice Nene a Lucas. Dvě minuty před koncem poločasu se hostům podařilo utkání dokonce otočit. Na 1:2 zvyšoval Martin Sidor.

Druhá půle byla hodně vyrovnaná a přinesla mnoho střel a práce pro oba gólmany. Další změnu skóre přinesla až 28. minuta. Do utkání zasáhla penalta poté, co domácí hráč zahrál rukou. Pokutový kop proměnil Lucas a uklidnil tak teplický tým. Domácí bojovali až do posledních vteřin, nic dalšího se však v zápase neudálo. Z Ostravy jsme tedy v sobotu v 6 hodin ráno přivezli poctivě vybojované tři body a slavíme další vítězství.

Jiří Gnida (předseda Gamaspolu): "Porážka s Teplicemi je pro nás poučná. Po vedoucím gólu jsme předvedli hroznou několikaminutovou pasáž, jako bychom chtěli ubránit výhru jedna-nula. Vzpamatovali jsme se, až když hosté stav otočili. V koncovce jsme však nedokázali zachovat chladnou hlavu a to nás stálo bodový zisk. Celý druhý poločas to bylo nahoru dolů, Svarogu ale herně výrazně pomohla penaltová situace a po zisku dvoubrankového vedení působili jeho hráči oproti nám klidněji. Musím být spokojený s nasazením a bojovností hráčů až do konce utkání, ovšem zakončení v průběhu celého střetnutí bylo v našem provedení tentokrát žalostné."

Tomáš Šebl (sportovní manažer Svarog FC ): "Po dlouhé cestě do Ostravy, když jsme cestou měnili kolo u autobusu, jsme do haly přijeli až třicet minut před výkopem, takže kluci se nestačili pořadně připravit a rozcvičit. Podle toho taky vypadalo prvních deset minut v zápase, Jeseník se dostal už ve druhé minutě do vedení a měl i další slibné šance, ale do konce prvního poločasu jsme zápas začínali vyrovnávat a ještě do poločasu i otočili výsledek. Ve druhé části šlo už jen o to, jestli se Jeseník pokusí něco udělat se zápasem, ale náš tým zkušeně pohlídal vedení a přidali jsme ještě jednu branku. Musím uznat, že soupeř se do poslední minuty bil za to, aby si odnesl nějaké body, ale zklamala ho koncovka, což nám pomohlo a jsem rád, že jsme získali další body do tabulky."

AC GAMASPOL JESENÍK : SVAROG FC TEPLICE 1:3 (1:2)

Branky: 2. Vavrač (Řezníček) – 12. Nene (Lucas), 18. Sidor (Lucas), 28. Lucas